1 / 0

Oregon: Anna Kiełbasińska finalistką mistrzostw świata w biegu na 400 m

Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) z czasem 50.65 awansowała do finałowego biegu na 400 metrów podczas rozgrywanych na Hayward Field w Eugene, w stanie Oregon, mistrzostw świata.

Nie dając się wyprzedzić na ostatnich metrach Irlandce Adeleke Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) finiszowała jako trzecia w pierwszym półfinale biegu na 400 metrów osiągając czas 50.65. Najszybsza w tym pojedynku była Bahamka Miller-Uibo (49.55). Wyniki kolejnych półfinałów pozwoliły jednak Kiełbasińskiej na awans z czasem do finału. Dla zawodniczki Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego to pierwszy w karierze awans w biegu indywidualnym na imprezie globalnej. Kiełbasińska została trzecią Polką – po Idzie Baumgart-Witan i Justynie Święty-Ersetic – która wywalczyła awans do finału stadionowych mistrzostw świata.

W drugim półfinale na starcie pojawiła się Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław). Polka na finiszową prostą wybiegła daleko za rywalkami, by ostatecznie metę minąć jako piąta z czasem 51.34, nie dającym szans na awans do biegu medalowego.

Patryk Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz) nie uniknął kłopotów w swoim biegu eliminacyjnym i do mety dotarł na ósmej, nie premiowanej awansem, pozycji. Polak uzyskał czas 1:48.78. Później w wyniku dyskwalifikacji zawodnika z Ghany Sieradzki awansował na siódmą lokatę. Na starcie trzeciej serii stanął Mateusz Borkowski (RKS Łódź). Czas 1:47.61 pozwolił ma na zajęcie szóstego miejsca. Awansu do półfinału nie wywalczył także Patryk Dobek (MKL Szczecin). Po słabej ostatniej prostej finiszował szósty z wynikiem 1:46.80, ocierając się tylko o kwalifikację z czasem.

W konkursie eliminacyjnym rzutu oszczepem Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) po próbie przekroczonej i rzutach na 55.47 oraz 54.67 nie zdołała wywalczyć awansu do finału.

Pełne wyniki: Eugene / Oregon