Menu
1 / 0
Aktualności /

Oregon: Anna Kiełbasińska ósma w finale biegu na 400 metrów

Oregon: Anna Kiełbasińska ósma w finale biegu na 400 metrów

Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) zajęła ósme miejsce w finałowym biegu na dystansie 400 metrów podczas rozgrywanych w Oregonie mistrzostw świata.

Biegnąca po pierwszym torze Polka na ostatniej prostej walczyła o poprawę swojej lokaty, ale ostatecznie finiszowała ósma. Na mecie uzyskała czas 50.81. By walczyć o medale trzeba było pobiec poniżej 50 sekund. Mistrzynią świata została z wynikiem 49.11 Bahamka Shaunae Miller-Uibo (o blisko pół sekundy wyprzedziła drugą na mecie Dominikankę Marileidy Paulino).

W szybkim półfinałowym biegu na 800 metrów Anna Wielgosz na ostatnią prostą wbiegła jako czwarta. Ostatecznie straciła jedną pozycję i finiszowała piąta z czasem 2:00.51 (trzeci wynik w karierze). Polka nie awansowała do finału.

Polska sztafeta sprinterska pań musiałaby pobiec w granicach rekord kraju, aby wywalczyć awans do finału mistrzostw świata w Oregonie. Nasze zawodniczki, biegnące w składzie Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda, zajęły szóste miejsce w pierwszej serii kwalifikacyjnej z czasem 43.19. Ósmy, ostatni dający prawo startu w finale, czas uzyskały Szwajcarki – 42.73.

Nasi tyczkarze – Piotr Lisek i Robert Sobera – po zaliczeniu 5.50 mieli obaj trzy zrzutki na 5.65 i nie awansowali do finału.

Pełne wyniki: Eugene / Oregon

Maciej Jałoszyński / foto: Paweł Skraba

Powrót do listy

Więcej