1 / 2

Poznań: Nikola Horowska największą gwiazdą drugiego dnia PZLA MP U23

Poznań: Nikola Horowska największą gwiazdą drugiego dnia PZLA MP U23 Poznań: Nikola Horowska największą gwiazdą drugiego dnia PZLA MP U23

Nikola Horowska była największą gwiazdą niedzielnych zmagań lekkoatletów podczas 39. PZLA Mistrzostw Polski U23 – zawodniczka ALKS-u AJP Gorzów Wielkopolski wygrała skok w dal (6.55) oraz bieg na 200 metrów (23.25).

Bieg na 200 metrów kobiet

Horowska, biegnąca w ostatniej serii, zdecydowanie zdystansowała rywalki finiszując z czasem 23.25. Srebrny medal zdobyła najszybsza w pierwszej serii, Magdalena Stefanowicz (23.76). Brązowy medal wywalczyła Izabela Jastrząb (23.82).

Bieg na 200 metrów mężczyzn

Mistrzem Polski został lider krajowych tabel. Patryk Wykrota wygrał z czasem 20.74 – to wyrównanie jego trzeciego najlepszego rezultatu w karierze. Drugi finiszował Albert Komański (20.89). Obrońca tytułu, Łukasz Żok, w Poznaniu wywalczył brąz uzyskując na mecie rezultat 21.06.

Bieg na 400 metrów przez płotki kobiet

Błąd Karoliny Gajewskiej na ostatnim płotku wykorzystała Julia Sokołowska i na finiszowych metrach wyprzedziła rywalkę oraz zwyciężyła z czasem 59.69. Srebrna medalistka, prowadząca przez większość dystansu, uzyskała 60.14. Brązowy medal wywalczyła Wanessa Krzyżewska- 61.55.

Bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn

Zdecydowane zwycięstwo odniósł Sebastian Urbaniak, który trzeci raz w karierze pokonał 400 metrów przez płotki w czasie poniżej 50 sekund. W Poznaniu złoto zdobył z wynikiem 49.74. Drugie miejsce zajął Krzysztof Hołub – 50.81. Brązowym medalistą został Jakub Sobura-Durma (51.78).

Bieg na 1500 metrów kobiet

Do wywalczonego w sobotę złota w biegu na 800 metrów kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu – tym razem na dystansie 1500 metrów – dodała Klaudia Kazimierska. Zawodniczka z Włocławka w niedzielę uzyskała czas 4:23.71 i zdecydowanie pokonała Natalię Bielak (4:27.36) oraz Oliwię Paradowską (4:26.74).

Bieg na 1500 metrów mężczyzn

Mistrzem Polski po efektownym finiszu został Filip Ostrowski (3:46.40). Srebrnym medal zdobył Maciej Wyderka (3:46.98).Na ostatnich metrach brąz zapewnił sobie Robert Kulik, który wyprzedził obrońcę tytułu – Aleksandra Więcka – i finiszował trzeci z czasem 3:48.23.

Skok w dal kobiet

Bezsprzeczne zwycięstwo odniosła Nikola Horowska. Podopieczna Tomasza Saski już w pierwszej próbie rozstrzygnęła kwestię triumfu. Uzyskała w niej znakomite 6.55 bijąc rekord życiowy. Pewna zwycięstwa i mająca jeszcze w planie start w biegu na 200 metrów zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego zrezygnowała z trzech ostatnich prób. Drugie miejsce zajęła Roksana Jędraszak (6.09), a trzecie Sara Kordek (6.07).Czwarta Natalia Benedykcińska podobnie jak brązowa medalistka uzyskała 6.07, ale miała słabszą drugą próbę (6.02 vs. 6.06).

Skok w dal mężczyzn

Złoto z wynikiem 7.30 zdobył Damian Czarnocki. Wicemistrzem kraju do lat 23 został w Poznaniu Kacper Lemieszek (7.25), który pokonał Kacpra Krawczyka (7.16).

Skok wzwyż kobiet

Wiktoria Miąso w pierwszych próbach zaliczyła 1.73, 1.77, 1.82 oraz 1.86. Później podopieczna Michała Tittingera była bliska pokonania 1.90, ale w Poznaniu było to jednak za wysoko.Srebrnymi medalami podzieliły się Martyna Lewandowska i Weronika Kaźmierczak, które skoczyły 1.73.

Skok o tyczce mężczyzn

Najlepszym tyczkarzem Polski w kat. U23 został Bartosz Marciniewicz, który w Poznaniu zaliczył 4.80. Drugie miejsce zajął Paweł Nawocki (4.60), trecie Antoni Peitler (4.50).

Rzut dyskiem kobiet

Złoty medal zdobyła Weronika Muszyńska, która wynikiem 52.70 poprawiła rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Ewa Różańska (47.32), a trzecia była Nina Staruch (46.65).

Rzut dyskiem mężczyzn

Jakub Lewoszewski obronił wywalczony przed rokiem w Suwałkach tytuł mistrza Polski U23. W Poznaniu wygrał rzucając 56.25. Drugie miejsce zajął Wojciech Marok (53.79), trzecie Jarosław Andrzejczak (52.14).

Rzut młotem kobiet

Bezkonkurencyjna w konkursie rzutu młotem była liderka polskich tabel Ewa Różańska. Mająca w tym sezonie już rzuty na ponad 70 metrów zawodniczka AZSu-AWFu Warszawa mistrzostwo Polski zdobyła wynikiem 66.85. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Nowaczewska (61.20), która pokonała o metr Karolinę Bombę.

Sztafety 4 x 100 i 4 x 400 metrów

W biegach rozstawnych 4 x 100 metrów zwyciężyły AZS-AWF Kraków (45.82) wśród kobiet oraz AZS-AWF Wrocław w rywalizacji mężczyzn (40.72). Na dystansie 4 x 400 metrów złote medale dla AZS-u UMCS Lublin w biegu pań (3:43.39) oraz katowickiego AZSu-AWFu u panów (3:10.57).

Pełne wyniki: Poznań

Poznań, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk