Menu
1 / 0
Aktualności /

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - po eliminacjach czas na finał

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - po eliminacjach czas na finał

Tysiące młodych adeptów sportu, których dopingowali wybitni polscy zawodnicy, wzięło udział w szesnastu rundach eliminacyjnych projektu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2022. Za dwa tygodnie finał akcji – na stadionie im. Zygmunt Szelesta na stołecznej AWF.

Od 7 do 18 września barwny korowód projektu przemierzył całą Polskę odwiedzając każde z województw. Projekt otworzyły zawody w Wieliczce, Słupsku i Olsztynie. W kolejnych dniach goszczono m.in. w Karpaczu, Włocławku, Radomiu, czy Opolu. Miniony weekend przyniósł ostatnie edycje zawodów – w Gorzowie Wielkopolskim, Białymstoku oraz Szczecinie. Wszędzie najmłodsi adepci sportu mogli uczestniczyć w zawodach zorganizowanych na wzór największych imprez, w których biorą udział profesjonaliści. Na stadionach podczas poszczególnych edycji zawodów pojawiali się też wybitni polscy sportowcy. Młodzież miała zatem szansę nie tylko rywalizować z rówieśnikami, ale także poznać sportowców, których dotychczas mogła śledzić tylko w telewizji. W projekcie uczestniczyli m.in. Jacek Wszoła, Wojciech Nowicki czy Dawid Tomala. 

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach wywalczyli awans do finałowych zawodów projektu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2022. Ta impreza odbędzie się za dwa tygodnie w Warszawie, a młodych sportowców ugości kampus Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach. Sportowe zmagania odbędą się na bieżni stadionu im. Zygmunta Szelesta. 

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej