Menu
1 / 0
Aktualności /

Już w ten weekend Lublin zaprasza na mistrzostwa Polski U16

Już w ten weekend Lublin zaprasza na mistrzostwa Polski U16

Zbliżamy się do PZLA Mistrzostw Polski U16. Zawody odbędą się w dniach 24-25 września w Lublinie. Tysiąc młodych sportowców z całej Polski powalczy o pierwsze medale Mistrzostw Polski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mistrzostwa składają się 36 konkurencji i zostaną przeprowadzone na przestrzeni dwóch dni. Pierwszego dnia zawody wystartują po godzinie 11:00 (sobota). Będziemy mogli oglądać m.in. biegi na 100m i 600m oraz sztafety 4x100m. W programie są rzuty, skoki i pchnięcie kulą.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich na Stadion Lekkoatletyczny w Lublinie. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny. Jest to zakończenie sezonu lekkoatletycznego. Rywalizacji nie zabraknie, bo jest to ostatnia szansa w tym roku dla tych zawodników na zdobycie medali Mistrzostw Polski. Blisko tysiąc młodych sportowców z ponad stu klubów z całej Polski zobaczymy w Lublinie – informuje Paweł Danielczuk, Prezes AZS Lublin.

Drugiego dnia wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 (niedziela). Najciekawiej zapowiada się rywalizacja na dystansie 300m, 1000m oraz 80m i 110m przez płotki. Nie zabraknie konkurencji technicznych – rzutów i pchnięcia kulą. Interesująco będzie na bieżni w konkurencjach takich jak skok o tyczce, skok wzwyż czy wieloskok. Zawody promuje złoty medalista z 2019 roku – Bartosz Kitliński.

Zawody pn. PZLA Mistrzostwa Polski U16 2022. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego wpisują się w obchody jubileuszu 100-lecia AZS Lublin i zostały objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny, a transmisja z wydarzenia będzie na kanale YouTube AZS Lublin. Organizatorem zawodów jest AZS Lublin i Miasto Lublin wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Warto wspomnieć, że Lublin jako pierwsze miasto w Polsce, w roku 2023 będzie Europejską Stolicą Młodzieży.

Informacja prasowa 

Powrót do listy

Więcej