1 / 0

Polki piątą drużyną w biegu trailowym MŚ w Tajlandii

Polki zajęły piąte, a Polacy ósme miejsce w klasyfikacji drużynowej rywalizacji na długim dystansie podczas mistrzostw świata w biegach górskich i terenowych w Chiang Mai (Tajlandia).

Rywalizacja odbyła się na trialowej trasie o długości ok. 80 kilometrów. Indywidualnie najlepszą lokatę wywalczyła Katarzyna Wilk, która uzyskała czas 9:14:58. Dwudziesta druga była Katarzyna Solińska (9:27:54). Problemy na trasie dotknęły Dominikę Stelmach, która ostatecznie na mecie była 50. (10:48:16). Polki wywalczyły drużynowo piątą lokatę, chociaż na pewnym etapie rywalizacji były w walce o medal. Złoto zdobyły Francuzki.

W biegu mężczyzn najszybszym z biało-czerwonych był 26. Kamil Leśniak (8:21:06). Na dalszych miejscach finiszowali Paweł Czerniak (8:35:31; 36. lokata) oraz Tomasz Skupień (51. miejsce z czasem 9:02:15). Drużynowo nasz zespół zajął ósme miejsce, a złoto zgarnęli reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Zawody w Chiang Mai – rozegrane także pod auspicjami World Athletics – pierwotnie miały odbyć się już w 2021 roku, ale zostały przesunięte ze względu na pandemię COVID-19. W sezonie 2023 gospodarzem kolejnej edycji mistrzostw będzie Innsbruck.

Pełne wyniki: Chiang Mai

Maciej Jałoszyński/ foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk