Menu
1 / 0
Aktualności /

Kujawy-Pomorze 2026 – Polska kandydatem do organizacji HMŚ

Kujawy-Pomorze 2026 – Polska kandydatem do organizacji HMŚ

Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata wrócą do Polski? Taki plan maj region kujawsko-pomorski, który chce być gospodarzem wydarzenia w roku 2026.

Termin zgłaszania kandydatur do organizacji mistrzostw minął w piątek 16 grudnia. W zeszłym tygodniu przygotowaną aplikację parafował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Dokumenty zostały przekierowane do World Athletics. Na początku przyszłego roku kandydaci będą przedstawiać 15-minutowe prezentacje. W marcu 2023 nastąpi głosowanie Rady World Athletics. Impreza ma być m.in. impulsem dla dalszego rozwoju lekkoatletyki w regionie.

Organizacja Halowych Mistrzostw Świata Kujawy-Pomorze 2026 będzie okazją do poprawy infrastruktury lekkoatletycznej w województwie. Priorytetem jest hala treningowa w Bydgoszczy w kompleksie Zawiszy. Wówczas nad Brdą ulokujemy sporo ekip, bo zawodnicy będą mogli trenować na miejscu – mówi, cytowany przez stronę województwa kujawsko-pomorskiego, Jacek Gajewski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w sejmiku województwa.

Gdyby polska oferta zyskała uznanie światowej federacji nasz kraj drugi raz zostałby gospodarzem halowych mistrzostw globu. Poprzednio taka impreza odbyła się u nas blisko 10 lat temu, w 2014 roku w Sopocie. Bieżnia używana w Ergo Arenie po zawodach trafiła do Areny Toruń gdzie służy lekkoatletom do dziś.

Najbliższa edycja halowych mistrzostw świata odbędzie się na początku marca 2024 roku w Glasgow.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej