1 / 0

Fajdek dziewiąty w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Paweł Fajdek zajmując dziewiątą lokatę w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego był jednocześnie jedynym przedstawicielem królowej sportu w finałowej dziesiątce dorocznego zestawienia.

W minionym sezonie Fajdek został mistrzem świata. Złoto wywalczone przez niego w Oregonie było piątym z rzędu w globalnym czempionacie. Dodatkowo mistrzostwo globu Polak okrasił naówczas najlepszym wynikiem na listach światowych – 81.98.

Sportowcem roku została tenisistka Iga Świątek, aktualna liderka rankingu WTA oraz zwyciężczyni dwu turniejów wielkoszlemowych. Na drugim miejscu uplasował się indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu, czyli Bartosz Zmarzlik.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego, którego 88. edycja właśnie się zakończyła, jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie. Idea Plebiscytu narodziła się w 1926 roku z inicjatywy ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” Kazimierza Wierzyńskiego. Pierwszym zwycięzcą był wszechstronny sportowiec, odnoszący również sukcesy w lekkoatletyce, Wacław Kuchar.

Maciej Jałoszyński / foto (materiały prasowe): Piotr Kucza