Menu
1 / 0
Aktualności /

Pia Skrzyszowska liderką europejskich tabel. 7.84 w Düsseldorfie

Pia Skrzyszowska liderką europejskich tabel. 7.84 w Düsseldorfie

Znakomicie rozpoczęła starty w sezonie halowym 2023 Pia Skrzyszowska – podczas zaliczanego do cyklu World Athletics Indoor Tour Silver mityngu w Düsseldorfie Polka zwyciężyła z czasem 7.84, najlepszym w tym roku w Europie. Podczas ISTAF Indoor cenne zwycięstwa odnieśli także Ewa Swoboda i Jakub Szymański.   

Skrzyszowska zaimponowała już w serii eliminacyjnej. Odniosła w niej zwycięstwo poprawiając czasem 7.86 rekord życiowy. Nieco ponad 2 godziny później warszawianka wygrała rundę finałową. Na mecie osiągnęła czas 7.84. To nie tylko najlepszy w tym sezonie rezultat w Europie, ale także wyrównany drugi rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Na liście all-time przy czasie 7.84 nazwisko urodzonej w 2001 roku Skrzyszowskiej sąsiaduje teraz z niegdysiejszą rekordzistką globu Grażyną Rabsztyn. Rekord Polski Zofii Bielczyk, sprzed 43 lat, wynosi 7.77.

W Düsseldorfie o dublet zwycięstw dla Polski w biegu na 60 metrów przez płotki postarał się Jakub Szymański. Zawodnik SKLA Sopot wygrał w wyrównanym finale osiągając czas 7.63. Tysięczne części sekundy sprawiły, że w finale nie zobaczyliśmy Damiana Czykiera, który pobiegł 7.79.

Pierwszy triumf w tym sezonie odniosła Ewa Swoboda. Polka najpierw spokojnie przeszła przez eliminacje osiągając w nich 7.25. W finale nasza sprinterka wpadła na metę równo niemiecką mistrzynią Europy w sprincie na 100 metrów Giną Lückenkemper. Obu zawodniczkom zmierzono czas 7.18, ale po dokładnej analizie zwyciężczynią okazała się Polka, która wygrała z rywalką o dwie tysięczne sekundy. 

Pełne wyniki: Düsseldorf

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej