1 / 0

Dobry start Polaków na mityngu w Ostrawie

Jakub Szymański zajął trzecie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki podczas mityngu Czech Indoor Gala (World Athletics Indoor Tour Silver) w Ostrawie. Drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki uzyskał w biegu na milę Filip Rak.

Nasz najlepszy obecnie płotkarz na metę wpadł niemal równocześnie z doświadczonym Czechem Petrem Svobodą. Ostatecznie reprezentant gospodarzy był od zawodnika z Trójmiasta szybszy o 0.01 sekundy. Szymański zajął trzecią lokatę uzyskując 7.59. Wygrał – z wynikiem 7.54 – Roger Iribarne.

Także trzecią lokatę wywalczyła w biegu na 1500 metrów Weronika Lizakowska, która czasem 4:09.97 poprawiła rekord życiowy i na niespełna sekundę zbliżyła się do wynoszącego 4:09.00 minimum na halowe mistrzostwa Europy. Piąta na mecie była Eliza Megger – 4:10.18 (także rekord życiowy). Wygrała Tigist Ketema (4:08.83).

W pierwszym w karierze biegu na milę Filip Rak uzyskał czas 3:57.71 i „wskoczył” na drugą pozycję w polskich tabelach historycznych. W Ostrawie to pozwoliło mu zająć piątą lokatę. Wygrał, z rekordem Serbii 3:55.90, Elzan Bibić. Warto dodać, że Polakowi zmierzono również wartościowy międzyczas na dystansie 1500 metrów – czas 3:41.72 jest lepszy od halowego rekordu Polski U23.

Na dystansie 800 metrów Patryk Dobek był dziesiąty (1:49.84). Wygrał, z czasem 1:47.97, Abdessalem Ayouni.

Pełne wyniki: Ostrawa

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk