1 / 2

Rzeszów: wyrównany poziom sprintu oraz dobre wyniki w biegach na 1000 i 2000 metrów U18

Rzeszów: wyrównany poziom sprintu oraz  dobre wyniki w biegach na 1000 i 2000 metrów U18
Rzeszów: wyrównany poziom sprintu oraz  dobre wyniki w biegach na 1000 i 2000 metrów U18 Rzeszów: wyrównany poziom sprintu oraz  dobre wyniki w biegach na 1000 i 2000 metrów U18

W pierwszej sesji drugiego dnia halowych mistrzostw Polski w Rzeszowie z dobrej strony zaprezentowali się m.in. sprinterzy w finale biegu na 60 metrów oraz zwycięzcy biegów na 1000 i 2000 metrów w kat. U18.

Kategoria U18

Bieg na 60 metrów kobiet

W zaciętym finale minimalne zwycięstwo odniosła Oliwia Kasprzak (WLKS Wrocław), liderka krajowych tabel. Złoto okrasiła czasem 7.65 wyprzedzając na mecie Jagodę Żukowską o 0.01 sekundy. Brązowy medal wywalczyła klubowa koleżanka zwyciężczyni Jagoda Pytel – 7.78.

Bieg na 60 metrów mężczyzn

Piękny pojedynek Tomasza Bajraszewskiego z Łukaszem Grodkiem był ozdobą finałowej rywalizacji sprinterów. Panowie na metę wpadli z tym samym czasem – 6.89. O podziale medali zadecydowały dwie tysięczne sekundy. Minimalnie lepszy okazał się lider tabel, zawodnik Vectry Włocławek, Tomasz Bajraszewski. Brązowy medal wywalczył Kacper Piasecki – 7.01.

Bieg na 1000 metrów kobiet

Pod nieobecność Zuzanny Wiernickiej, tegorocznej rekordzistki Polski, tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem obroniła Oliwia Bełczew. Zawodniczka KKL-u Kielce prowadziła od startu, kontrolując rywalizację. Wygrała z czasem 2:55.68. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kopeć (2:57.21), a trzecie Zofia Stempniak (2:59.09).

Bieg na 2000 metrów mężczyzn

Po samotnym biegu, z bardzo dużą przewagą nad rywalami, złoty medal zdobył lider krajowych tabel Jakub Abramczyk (RLTL Optima Radom). Na mecie uzyskał rekord życiowy – 5:35.41. Za liderem stawce przewodziło kilku biegaczy, a na ostatnich okrążeniach tempo nadali Tomasz Czubak oraz Piotr Abramczyk. Srebro zdobył ten pierwszy – 5:46.47. Brąz dla Piotra Abramczyka (5:47.73).

Skok w dal mężczyzn

Halowym mistrzem Polski do lat 18 został Bartłomiej Birecki, który triumf w Rzeszowie przypieczętował rekordem życiowym 6.78 ustanowionym w ostatniej próbie. Srebro zdobył Maciej Bednarczyk (6.71), a brąz Krzysztof Grochowski (6.58).

Skok wzwyż kobiet

Dwa pierwsze miejsca w konkursie zajęły Aleksandra Dobkowska oraz Maja Słodzińska. Zawodniczki zaliczyły 1.68 i nie zdecydowały się na rozgrywanie dogrywki. Brązowy medal zdobyła Milena Mołdoch – 1.65.

Skok o tyczce mężczyzn

Halowym mistrzem Polski U18 w skoku o tyczce został Nikodem Kruk, który złoto zapewnił sobie pokonując w drugiej próbie 4.60. Wicemistrzem Polski został Paweł Pośpiech (4.55). Brązowe medale wywalczyli – pokonując poprzeczkę zawieszoną na 4.20 – Filip Dudka i Marcel Rembowski. Nieudany start w Rzeszowie zanotował lider tabel Piotr Wołoszyn, który nie zaliczył żadne wysokości.

Siedmiobój U18 & U20

W sobotnie przedpołudnie rozpoczęli rywalizację także wieloboiści. Wśród juniorów liderem po pierwszej konkurencji był Dawid Robakowski (7.10 w biegu na 60 metrów), który na prowadzeniu umocnił się po skoku w dal (6.63). W pchnięciu kulą najlepszy był Marcin Jung (13.57). Liderem siedmioboju po pierwszej odsłonie zmagań jest Dawid Robakowski – 2272 pkt.

Rywalizacja w młodszej kategorii wiekowej rozpoczęła się od triumfu w biegu na 60 metrów Huberta Trościanki (7.20). Skok w dal wygrał z wynikiem 6.82 Szymon Kosmowski, a pchnięcie kulą Kacper Góralczyk (13.40).

Pełne wyniki: Rzeszów

Rzeszów, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk, Marek Biczyk