1 / 0

Dobre biegi Kiełbasińskiej i Kiljana we Francji

Bardzo dobry start w Meeting Metz Moselle Athlelor (World Athletics Indoor Tour Silver) zanotowała w sobotę Anna Kiełbasińska. Tymczasem udanie w stolicy Francji, podczas zaliczanego także do cyklu World Athletics Indoor Tour Silver mityngu AccorHotels Arena de Bercy zaprezentował się natomiast płotkarz Krzysztof Kiljan.

W Metz Kiełbasińska (SKLA Sopot) najpierw pokonała 400 metrów w 51.49 i odniosła zwycięstwo w swojej serii. Ten wynik plasuje naszą zawodniczkę na piątym miejscu w europejskich tabelach. Wydarzeniem zawodów był natomiast występ na tym dystansie Femke Bol – Holenderka uzyskała rezultat 49.96 i jako czwarta w historii zawodniczka pokonała dwa okrążenia hali w czasie 50 sekund.

Polka pobiegła jeszcze na 200 metrów. W serii zajęła drugie miejsce z czasem 23.17 ustępując jedynie Bol – 22.87.

Także w sobotę udany start w innym francuskim mityngu, rozegranym w Paryżu, zanotował Krzysztof Kiljan. Płotkarz AZS-AWF Warszawa najpierw zajął drugie miejsce w eliminacjach wyrównując czasem 7.62 rekord życiowy. W finale Polak zajął czwarte miejsce ponownie w tym sezonie osiągając 7.62. Wygrał Jason Joseph – 7.48.

Pełne wyniki: Metz  ||  Paryż

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk