1 / 2

Toruń: Zdziebło i Niedziałek halowymi mistrzami Polski w chodzie

Toruń: Zdziebło i Niedziałek halowymi mistrzami Polski w chodzie Toruń: Zdziebło i Niedziałek halowymi mistrzami Polski w chodzie

Katarzyna Zdziebło oraz Łukasz Niedziałek zdobyli w niedzielne przedpołudnie złote medale halowych mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

Rywalizacja pań na dystansie 3000 metrów przebiegła pod dyktando dwóch najlepszych obecnie zawodniczek w kraju. Złoto zdobyła Katarzyna Zdziebło (Stal Mielec), która uzyskała czas 12:47.20. Druga metę minęła Olga Chojecka, znana lepiej pod panieńskim nazwiskiem Niedziałek. Zawodniczka spod Siedlec na mecie zameldowała się z wynikiem 12:55.22. Brąz dla Agnieszki Ellward – 13:03.23.

Pasjonujący przebieg miał chód panów na 5000 metrów. Złoto zdobył Łukasz Niedziałek z RK Athletics Warszawa – 20:27.64. Drugi na mecie był Jakub Jelonek, ale został ukarany przez sędziów i do jego wyniku – 20:29.65 – doliczono 30 sekund. W tej sytuacji zdobył brąz, a srebro odebrał Maher Ben Hlima – 20:33.44.

W pierwszej konkurencji drugiego dnia siedmioboju – biegu na 60 metrów przez płotki – najlepszy był Rafał Horbowicz (8.02), który na mecie zdecydowanie wyprzedził Pawła Wiesiołka (8.26). Po skoku o tyczce nastąpiła zmiana lidera wieloboju – w obliczu niezaliczenia przez Wiesiołka 4.60 i zaliczeniu tej wysokości przez Horbowicza to on wysunął się na czoło zmagań. Przed biegiem na 1000 metrów ma 5021 punktów, a drugi Wiesiołek 4998.

Wysoki poziom miały biegi eliminacyjne na dystansie 200 metrów. Wśród pań zaimponowały Marika Popowicz-Drapała (23.54), Martyna Kotwiła (23.30) oraz Magdalena Niemczyk (23.41). Najlepszy czas wśród panów uzyskał na bieżni Areny Toruń Łukasz Żok – 20.86. Szybko pobiegli też Patryk Wykrota i Albert Komański (obaj 20.94). Finały sprintów w sesji popołudniowej.

Pełne wyniki: Toruń

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk