Menu
1 / 0
Aktualności /

HME w Stambule: Anna Kiełbasińska: ta hala jest niebywała

HME w Stambule: Anna Kiełbasińska: ta hala jest niebywała

Jutro późnym popołudniem czasu polskiego w Ataköy Atletizm Salonu w Stambule rozpocznie się 37. edycja halowych mistrzostw Europy. – Ta hala jest niebywała – mówi przed startem w czempionacie Anna Kiełbasińska.

Lekkoatletyka na najwyższym poziomie wraca do stambulskiej hali po ponad dekadzie przerwy. W 2012 roku rozegrano tutaj mistrzostwa świata, ale od tego czasu arena zmieniła się przede wszystkim pod jednym względem – żółto-niebieską bieżnię zastąpiła szara.

Ta hala jest trochę niebywała. Kolor tartanu jest niespotykany. Jeszcze nigdy nie biegałam na szarej bieżni. Tutaj mamy też długie proste i krótkie oraz ostre wiraże. Zobaczymy jaki tor zostanie mi przydzielony, od tego będzie dużo zależało – mówi na kilka godzin przed pierwszym startem Anna Kiełbasińska, która z czasem 51.33 plasuje się na siódmym miejscu w europejskich tabelach biegu na 400 metrów. 

Doświadczona zawodniczka klubu SKLA Sopot będzie też podporą sztafety 4 x 400 metrów.

Tak naprawdę najbardziej doświadczona z grona powołanych do sztafety jest Marika Popowicz-Drapała. Rozmowy o składzie trwają cały czas, ale nie ma przy tym żadnych napięć. Po prostu każdy robi swoje. Jestem spokojny o dobre bieganie, zobaczymy jak to będzie wyglądało też od strony tego jaki dostaniemy tor – podkreśla trener żeńskiej sztafety Aleksander Matusiński.

W biegu na 400 metrów mężczyzn jednym przedstawicielem reprezentacji Polski, której sponsorem jest PKN ORLEN, będzie Kajetan Duszyński.

Będę bronić honoru polskich 400 metrów. Przyjechałem tutaj nastawiony na dobre występy. Będę walczył o miejsce w finale, ale tak naprawdę skupiam się na poprawnym bieganiu. To turniej, więc trudno będzie o życiówkę – przyznaje mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej z Tokio.

Początek zawodów w czwartek o 19:00 czasu lokalnego, czyli 17:00 polskiego. Tranmisje ze Stambułu w Telewizji Polskiej.  

Stambuł, Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej