1 / 0

Andújar: trzecie miejsca Anety Konieczek i Darii Zabawskiej

Aneta Konieczek zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, a Daria Zabawska w rzucie dyskiem podczas mityngu World Athletics Continental Tour Bronze w Andújar.

Polka długo biegła za liderką, ale w drugiej części dystansu zaczęła tracić siły i ostatecznie finiszowała trzecia. Na mecie uzyskała 9:45.50, a wygrała Brazylijka Tatiane Raquel da Silva (9:38.27). Rzut dyskiem na trzecim miejscu zakończyła Daria Zabawska, która miała dwa mierzone rzuty, a w tym lepszym osiągnęła 56.27. Wygrała Andressa de Morais (60.75). W konkursie pchnięcia kulą Klaudia Kardasz zajęła szósta. Nasza zawodniczka w pierwszej i szóstej próbie uzyskała 16.98. Najlepsza była Hiszpanka María Belén Toimil Fernández (18.19).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk