1 / 0

Polacy startowali na mityngu w Barcelonie

Piąta w biegu z przeszkodami Kinga Królik i trzeci w skoku w dal Andrzej Kuch – to najlepsi z Polaków startujących w środowym mityngu w Barcelonie, zaliczanym do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Kinga Królik uzyskała czas 9:39.07. To trzeci czas w karierze zawodniczki z Pabianic, medalistki mistrzostw Europy do lat 23 sprzed dwu lat. Wygrała Irene Sánchez-Escribano Figueroa – 9:20.04.

Konkurs skoku w dal mężczyzn na trzecim miejscu, po próbie na 7.59, zajął Andrzej Kuch. Najdalej, 7.92, skoczył Jaime Guerra Alejandre.

W biegu na 800 metrów wśród panów szósty był Patryk Sieradzki (1:46.41), a u pań na jedenastym miejscu do mety dotarła Anna Wielgosz (2:08.88). Wygrali Kelvin Kimutat (1:44.07) i Esther Guerrero Puigdevall (2:00.35).

Na dystansie 1500 metrów 16. był Andrzej Kowalczyk (3:51.69).

Pełne wyniki: Barcelona