1 / 0

Zwycięstwo Sętowskiej-Dryk w Atenach i minimum na HMŚ

Ewelina Sętowska-Dryk (AZS-AWF Warszawa), finalistka ostatnich Halowych Mistrzostw Świata w Moskwie, wygrała bieg na 800m podczas mityngu IAAF rozegranego w Peania Hall w Atenach. Jej wynik 2:01.89 jest lepszy od minimum na HMŚ w Walencji (2:02.50).

Czas Polki jest tylko o trzy setne gorszy od jej rekordu życiowego.
W tegorocznych tabelach światowych plasuje Sętowską-Dryk na 10. miejscu. Na mecie wyprzedziła Rosjanki, Tatianę Palijenko – 2:02.08 i brązową medalistkę Halowych Mistrzostw Europy’07, Olesję Czumakową – 2:02.34. Czwarte miejsce zajęła Marokanka Amina Aït Hammou – 2:03.10.

Druga z Polek, Aurelia Trywiańska, z czasem 8.15, uplasowała się na 6 pozycji w biegu płotkarskim. Zwyciężyła Amerykanka Damu Cherry – 7.94, przed Laceną Goling-Clarke (JAM) i swą rodaczką, Kellie Wells – 8.06. Halowa mistrzyni świata Derval O´Rourke (IRL) w 1. tegorocznym starcie uzyskałą 8.09.
Zawodniczka AZS-AWF Warszawa w najbliższych dniach kończy sezon halowy, rezygnując (mimo uzyskania minimum) ze startu w HMŚ w Walencji.

Rafał Snochowski (Wawel Kraków) ukończył bieg na 1500m na dziewiątym miejscu, w czasie 3:43.18. Czterej pierwsi zawodnicy z tego szybkiego biegu będą okupować czołowe lokaty w tabelach światowych’08: Daniel Komen Chipchirchir (KEN) 3:34.80, Suleiman Simotwo (KEN) 3:35.46, Deresse Mekonnen (ETH) 3:35.51 i Mansour Ali Bilal (BRN) 3:36.38

Podczas mityngu padły cztery najlepsze tegoroczne wyniki na świecie:
1500m M - Daniel Komen Chipchirchir (KEN) 3.34.80
W dal M - Irving Saladino (PAN) 8.42, w drugim skoku odniósł lekką kontuzję rezygnując z dalszych prób (7.98 Luis Tsatoumas GRE, w drugim skoku odniósł lekką kontuzję rezygnując z dalszych prób; Ignisious Gaisah GHA, halowy mistrz świata'06, został odwieziony do szpitala, kontuzja kolana zmusza go do zakończenia sezonu halowego)
tyczka K - Julia Gołubczykowa (RUS) 4.75, Rosjanka nie wystartuje w HMŚ w Walencji, nominowano Isinbajewą i Fiefanową (Hingst 4.65, Feofanova 4.50, Kushch 4.50)
trójskok K - Marija Sestjak 15.09 rek. SLO (Hrysopiyi Devetzi 14.89, halowy rek. GRE; Teresa Nzola Meso Ba 14.53, halowy rek. FRA )