Menu
1 / 2
Aktualności /

W czwartek ruszają mistrzostwa Polski w Gorzowie Wlkp. Henryk Olszewski: na starcie niemal wszystkie gwiazdy

W czwartek ruszają mistrzostwa Polski w Gorzowie Wlkp. Henryk Olszewski: na starcie niemal wszystkie gwiazdy
W czwartek ruszają mistrzostwa Polski w Gorzowie Wlkp. Henryk Olszewski: na starcie niemal wszystkie gwiazdy W czwartek ruszają mistrzostwa Polski w Gorzowie Wlkp. Henryk Olszewski: na starcie niemal wszystkie gwiazdy

Od czwartku do soboty Gorzów Wielkopolski będzie najważniejszym punktem na lekkoatletycznej mapie Polski. – Na listach startowych 99. edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski można znaleźć niemal wszystkie nasze gwiazdy – mówi na dwa dni przed startem zawodów prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski. Bilety są już wyprzedane.

Na listach startowych znajduje się ponad 600 zawodników ze 135 klubów. W tym gronie nie brakuje największych postaci polskiej lekkoatletyki z medalistami olimpijskim i mistrzostw Europy oraz świata na czele.

Listy startowe mistrzostw są imponujące. Dla polskich gwiazd ta impreza to najważniejszy przystanek przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Budapeszcie. Właśnie dlatego w Gorzowie Wielkopolskim wystartują niemal wszystkie nasze asy. Zobaczymy Anitę Włodarczyk, Wojciecha Nowickiego, Ewę Swobodę oraz Natalię Kaczmarek, której sukcesy z pewnością cieszą szczególnie lokalnych kibiców, gdyż przez lata była zawodniczką miejscowego klubu lekkoatletycznego – zauważa prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Gorzów Wielkopolski pierwszy raz będzie organizatorem mistrzostw Polski i to – jak zaznacza prezydent miasta – nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie organizacyjne.

Przygotowanie mistrzostw to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Za nami wiele miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak spokojny o efekt naszych wysiłków i przekonany, że Gorzów będzie areną wyjątkowych zmagań polskich sportowców i to właśnie na naszym stadionie zostaną pobite kolejne rekordy, które zagwarantują sportowcom niezapomniane wrażenia – mówi w przededniu mistrzostw prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Wśród wielu gwiazd jakie przyjadą do Gorzowa Wielkopolskiego na trzydniowe święto lekkiej atletyki do Gorzowa znajduje się także tyczkarz Piotr Lisek.

Z tego co wiem to organizatorzy sprzedali wszystkie bilety. Mam więc nadzieję, że na stadionie będzie świetna atmosfera. Żywo reagujący kibice zawsze pomagają. Moim celem jest w Gorzowie pokazać wysoką dyspozycję. Skaczę ostatnio regularnie 5.70-5.80 i chciałbym też tyle „zaliczyć” na mistrzostwach Polski, dając przy tej okazji frajdę kibicom oraz pokazać sobie na jakim jestem etapie przygotowań – mówi rekordzista Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek.

Mistrzostwa Polski są ostatnimi zawodami, na których można ubiegać się o wskaźniki i wyniki kwalifikujące do mistrzostw świata w Budapeszcie.

Dla kilku zawodników to będzie naprawdę decydujący start. Muszą walczyć o punkty rankingowe, a mistrzostwa Polski to szansa na duże zdobycze – zauważa dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Bilety na mistrzostwa są już wyprzedane, ale organizatorzy dla osób, którym nie udało się kupić wejściówki na stadion przygotowali specjalną strefę kibica na położonym nieopodal Placu Grunwaldzkim.

Osoby, które nie będą mogły być na stadionie będą mogły skorzystać ze strefy kibica, którą szykujemy specjalnie na okoliczność mistrzostw Polski. Na telebimie będziemy transmitować to co dzieje się 500 metrów dalej na stadionie – podkreśla koordynator organizacji mistrzostw Dawid Kuraszkiewicz z Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim.

Zawody 27, 28 i 29 lipca pokaże na żywo TVP Sport.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej