1 / 2

99. PZLA MP: Olga Chojecka i Maher Ben Hlima złotymi medalistami w chodzie

99. PZLA MP: Olga Chojecka i Maher Ben Hlima złotymi medalistami w chodzie 99. PZLA MP: Olga Chojecka i Maher Ben Hlima złotymi medalistami w chodzie

Olga Chojecka na 5000 metrów oraz Maher Ben Hlima w rywalizacji na dystansie 10 000 metrów zostali w Gorzowie Wielkopolskim mistrzami Polski w chodzie sportowym.

Na początku rywalizacji na czele mieliśmy sześciosobową grupkę chodziarzy, w której byli m.in. Dawid Tomala, Jakub Jelonek i Artur Brzozowski. Na jej czele maszerował Maher Ben Hlima. Początkowo z rywalami, ale potem odskoczył od nich i systematycznie zwiększał przewagę. Na drugiej pozycji szli Brzozowski oraz młody Mateusz Nowak. Nowak został jednak zdjęty z trasy przez sędziow, a Brzozowski zanotował karny postój w pit-lane. W tej sytuacji na drugą pozycję wysunął się Tomala. Na mecie Maher Ben Hlima uzyskał czas 40:35.48 i zdobywając złoto zapewnił sobie ponad tysięczny zysk punktowy do rankingu World Athletics. Dla urodzonego w Tunezji chodziarza RKS to pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski. Wcześniej w tym sezonie był drugi na 20 oraz 35 kilometrów. Wicemistrzem kraju został Dawid Tomala (42:11.81), a brąz zdobył obrońca tytułu Artur Brzozowski (42:53.74).

W rywalizacji kobiet przez pierwszą część dystansu krok w krok maszerowały Olga Chojecka i Katarzyna Zdziebło. Później oderwała się od rywalki Chojecka i zbudowała sobie wyraźną przewagę finiszując na mecie w niemal identycznym czasie jak przed rokiem w Suwałkach Zdziebło. Chojecka uzyskała w Gorzowie Wielkopolskim 21:29.24. Druga na mecie Katarzyna Zdziebło zameldowała się z czasem 21:44.29. Brązowy medal zdobyła Agnieszka Ellward – od startu maszerowała trzecia i na tej pozycji dotarla do mety z wynikiem 23:07.90.

Pełne wyniki: Gorzów Wielkopolski