1 / 0

Diamentowa Liga w Zurychu: minimum olimpijskie Alicji Konieczek

Znakomity występ Alicji Konieczek podczas zawodów Diamentowej Ligi w Zurychu – polska specjalistka od biegu na 3000 metrów z przeszkodami uzyskała czas 9:21.89 i wypełniła minimum na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Polka zajęła w silnie obsadzonym biegu dziewiąte miejsce i wypełniła minimum na igrzyska w Paryżu. Na mecie poprawiła ustanowiony kilka dni temu w Budapeszcie rekord życiowy. W Szwajcarii najlepszy czas w karierze wyśrubowała do poziomu 9:21.89 i zdetronizowała Justynę Bąk na drugim miejscu w polskich tabelach historycznych. Szybciej w historii naszego kraju dystans ten pokonała jedynie Wioletta Frankiewicz (9:17.15 w 2006). W Zurychu bieg na 3000 metrów z przeszkodami, z wynikiem 9:03.19, wygrała Winfred Yavi.

W biegu na 110 metrów przez płotki szósty z czasem 13.64 był Damian Czykier. Triumfował faworyt gospodarzy Jason Joseph, który wynikiem 13.08 poprawił rekord Szwajcarii.

Potknięcie na pierwszym płotku wykluczyło Pię Skrzyszowską z walki o czołową lokatę w biegu na 100 metrów przez płotki. Nasza zawodniczka dotarła do mety dziewiąta w czasie 13.10, zwalniając na ostatnich metrach. Wygrała Danielle Williams – 12.54. Mimo słabszego występu w Zurychu Polka wywalczyła awans do wrześniowego finału cyklu w Eugene.

Debiutujący w mityngu Diamentowej Ligi oszczepnik Dawid Wegner w drugiej próbie uzyskał wynik 77.66 i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Wygrał rutynowany Czech Jakub Vadlejch – 85.86.

Pełne wyniki: Zurych

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk