1 / 0

Grudziądz: Brzezińska i Głogowski mistrzami Polski w półmaratonie

Aleksandra Brzezińska oraz Adam Głogowski zostali w Grudziądzu mistrzami Polski w biegu na dystansie półmaratońskim.

Pogoda nie była w sobotnie przedpołudnie sprzymierzeńcem biegaczy, którzy w Grudziądzu mierzyli się z dystansem nieco ponad 21 kilometrów. Zdecydowanie najlepiej z pań poradziła sobie Aleksandra Brzezińska. Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy obroniła tytuł wywalczony przed rokiem w Iławie. Na mecie zameldował się z czasem 1:13:52. Drugie miejsce zajęła Angelika Mach (1:17:11), a trzecia była Beata Niemyjska (1:19:44). Rywalizację mężczyzn wygrał Adam Głogowski. Biegacz klubu UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork, rywalizujący również w triathlonie, zdobył w Grudziądzu pierwszy złoty medal mistrzostw kraju. Triumfował w półmaratonie uzyskując wynik 1:07:11. Drugie na mecie zawodnika pokonał o przeszło minutę. Wicemistrzem Polski został Patryk Kozłowski (1:08:34), a trzeci był Przemysław Dąbrowski (1:08:37).

Pełne wyniki: Grudziądz

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk