Menu
1 / 2
Aktualności /

Zielona Góra: triumfy faworytów i niespodziewane zwycięstwa w MP w przełajach

Zielona Góra: triumfy faworytów i niespodziewane zwycięstwa w MP w przełajach
Zielona Góra: triumfy faworytów i niespodziewane zwycięstwa w MP w przełajach Zielona Góra: triumfy faworytów i niespodziewane zwycięstwa w MP w przełajach

Nie obyło się bez niespodzianek podczas ostatnich w sezonie 2023 lekkoatletycznych mistrzostwa Polski, czyli walki o medale w crossie. Impreza odbyła się w sobotę w ośrodku sportowym w Drzonkowie na obrzeżach Zielonej Góry.

Niemała sensację sprawił Wiktor Antosz, który triumfował w biegu na dystansie 7 kilometrów w kategorii młodzieżowców. Zawodnik Kraków Atheltics Team zdystansował jednego z faworytów, czyli Mateusza Gosa. Pierwsze w karierze indywidualne złoto mistrzostw Polski zdobył zwyciężając z 15 sekundową przewagą nad rywalem z Radomia. Wśród pań na takim samym dystansie najlepiej spisała się Olimpia Breza, która wygrała z ponad 20 sekundową przewagą nad rywalkami.

Biegi seniorów na dłuższym dystansie padły łupem Kamila Jastrzębskiego, który rywali pokonał o blisko pół minuty oraz Sabiny Jarzębek, która udany sezon zakończyła zwycięstwem w przełajowych mistrzostwach Polski z 40 sekundową przewagą nad Iwoną Bernardelli. Rywalizację na 4 kilometry wygrali Eliza Megger oraz Dawid Borowski. Tak Megger jak i Borowski obronili na tym dystansie tytuły mistrzowskie wywalczone przed rokiem w Oleśnie.

Kolejna edycja przełajowych mistrzostw Polski odbędzie się w listopadzie 2024 roku w Bytomiu. 

Pełne wyniki: Zielona Góra/Drzonków

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej