1 / 0

Trywiańska czwarta w Paryżu - eksperymenty w przepisach

W piątek w paryskiej hali Bercy odbył się „Meeting Seat” z udziałem Aurelii Trywiańskiej, która na dystansie 60m pł zajęła czwarte miejsce z czasem 8.09. Zwyciężyła b. mistrzyni świata juniorek Kubanka Anay Tejeda - 7.94.

Za Kubanką uplasowały się dwie Rosjanki, Tatiana Dektyareva i Mariya Koroteyeva, które po raz pierwszy w karierze zeszły poniżej 8 sekund.

6. Reina-Flor Okori FRA) 8.20

Podczas mityngu w niektórych konkurencjach testowano nowe koncepcje uatrakcyjnienia zawodów.
1. w biegu na 1500m i 3000m na określoną przed biegiem liczbę okrążeń przed metą wycofywano ostatniego zawodnika (jak w kolarskim wyścigu australijskim); spotkało to m.in. aktualnego halowego mistrza świata, Ukraińca Iwana Heszko oraz 3 zawodniczki na dystansie 3000m
2. w trójskoku wszystkie zawodniczki oddały po 4 skoki; do piątego - finałowego dopuszczono tylko 4 najlepsze; o kolejności w konkursie decydowała tylko ta runda skoków (dwie z czterech zawodniczek miały próby przekroczone)
3. w skoku o tyczce ograniczono łączną liczbę prób przysługujących każdemu zawodnikowi do siedmiu

W finałowym biegu na 60m faworyt, Kubańczyk Dayron Robles zatrzymał się tuż po starcie mylnie interpretując usłyszany gwizd. Wygrał Rosjanin Jewgienij Borysow - 7.53, zwycięzca Halowego Pucharu Europy w Moskwie (wg niektórych obserwatorów biegu Borysow zawdzięcza czas 7.44, będący nowym rekordem Rosji, startowi lotnemu).