1 / 0

Katarzyna Napiórkowska najlepszą Polką podczas ME w crossie

Jedenaste miejsce w biegu juniorek Katarzyny Napiórkowskiej oraz siódma lokata sztafety mieszanej 4 x 1,5 kilometra to najlepsze pozycje wywalczone przez reprezentację Polski podczas niedzielnych mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które odbyły się w Brukseli.

Urodzona w 2004 roku Napiórkowska – zawodniczka LKS-u Maków Mazowiecki – przed rokiem w Turynie również uplasowała się w drugiej dziesiątce. Teraz po bardzo dobrym biegu zajęła wysoką 11. pozycję. Polka pokonała liczącą ok. 5 kilometrów crossową trasę w 19:41 i straciła do zwyciężczyni – Innes FitzGerald – nieco ponad minutę. Na 67. lokacie zmagania w stolicy Belgii zakończyła Martyna Krawczyńska (21:54).

Sztafeta mieszana – w obliczu kontuzji Michała Groberskiego – została zasilona przez juniora Kamila Herzyka. Zawodnik klubu SLiS Just Team Bielsko-Biała wspólnie z Aleksandrą Płocińską, Elizą Megger oraz Filipem Rakiem zajęli siódmą lokatę uzyskując czas 20:27. Wygrali po iście sprinterskim finiszu Francuzi (19:44).

Nasze zawodniczki rywalizujące na dystansie ok. 7 kilometrów w kategorii U23 po mocnym otwarciu w dalszej części rywalizacji musiały uznać wyższość rywalek. Ostatecznie Olimpia Breza była 18. (28:15), 33. Beata Niemyjska (28:53), 39. Julia Koralewska (29:08) i 71. Małgorzata Karpiuk (31:22). Drużynowo nasze zawodniczki zajęły dziewiąte miejsce. Mistrzynią Europy została Megan Keith – Brytyjka wygrała z imponującą ponad 80 sekundową przewagą nad rywalkami.

Dalsze lokaty zajęli mężczyźni w biegu U23 na około 7 kilometrów. 36. był Mateusz Gos (25:00), 39. Maciej Megier (25:05), 47. Adam Ochnik (25:15), 52. Wiktor Antosz (25:27), 67. Daniel Marszk (26:23). Drużynowo biało-czerwoni uplasowali się na 13. miejscu.

Jedyna Polka w biegu seniorów – Sabina Jarząbek – zajęła w rywalizacji na 9 kilometrów 40. lokatę. Polka uzyskała czas 37:10. Mistrzynią kontynentu została rutynowana Norweżka Karoline Bjerkeli Grøvdal (33:40).

Pełne wyniki: Bruksela