Menu
1 / 0
Aktualności /

Prezes Henryk Olszewski: rozpoczął się rok mający przede wszystkim wymiar olimpijski

Prezes Henryk Olszewski: rozpoczął się rok mający przede wszystkim wymiar olimpijski

Kilka dni temu powitaliśmy nowy rok. – Rozpoczął się czas, który dla całego środowiska sportowego ma przede wszystkim wymiar olimpijski – podkreśla prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, którego list na otwarcie sezonu 2024 publikujemy poniżej.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

rozpoczął się nowy rok. Tradycyjnie w tych pierwszych dniach stycznia wielu z nas stawia sobie cele na nadchodzące miesiące, ale też zadaje pytanie jaki będzie ten nowy rok. Czy będzie lepszy od poprzedniego, co przyniesie w naszym życiu?

Dla całego środowiska sportowego rok 2024 ma przede wszystkim wymiar olimpijski. Za kilka miesięcy oczy całego świata skierowane będą na stolicę Francji – 26 lipca w Paryżu zapłonie znicz i ponad 10 000 zawodników rozpocznie zmagania w najważniejszej imprezie sportowej świata. W gronie tym będą także polscy lekkoatleci, obecnie szlifujący formę do zbliżającego się sezonu. Dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rok 2024 będzie czasem trzech jubileuszy. Będziemy świętować 105-lecia powstania naszego stowarzyszenia, zaprosimy na setną edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski, a Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się po raz 70.

Jaki będzie ten rok w obszarze wyników sportowych? To trudne pytanie, które zadają sobie z pewnością wszyscy kibice Królowej Sportu. Osobiście mam nadzieję, że będzie obfitował w wydarzenia i momenty, które pozytywnie zapiszą się na kartach historii naszej dyscypliny. Wierzę, że nasi zawodnicy będą poprawiać rekordy życiowe, rekordy Polski i będą walczyć o najwyższe cele. Liczę na udany start nie tylko podczas igrzysk olimpijskich, które oczywiście są absolutnie priorytetowym wydarzeniem, ale także podczas czerwcowych mistrzostw Europy w Rzymie.

W kraju czeka nas też wiele interesujących wydarzeń. W pierwszej kolejności pragnę zaprosić na wyjątkowe, jubileuszowe mistrzostwa Polski. Od 27 do 29 czerwca Bydgoszcz będzie gościć setną edycję zawodów, których historia zaczęła się w 1920 roku we Lwowie. Oprócz licznych mistrzostw kraju w kalendarzu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki znalazła się rekordowa liczba mityngów zaliczanych do cykli World Athletics Continental Tour. Wśród nich jeden z najstarszych nieprzerwanie organizowanych mityngów międzynarodowych, czyli zaplanowany na 18 maja 70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Kolejny raz będziemy także gościć w Polsce Diamentową Ligę.  

Te wszystkie wydarzenia oraz wiele, wiele innych będzie wypełniało nam nadchodzące miesiące. Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich Państwa do aktywnego wspierania naszej dyscypliny. Spotykajmy się na halach i stadionach, dopingujmy naszych zawodników podczas licznych transmisji telewizyjnych.

Mam nadzieję, że gdy przyjdzie nam podsumować rok 2024 będziemy mogli spojrzeć na niego z sympatią oraz pełni dobrych wspomnień.

Pozdrawiam serdecznie życząc dobrego roku!

 

dr Henryk Olszewski

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Powrót do listy

Więcej