Menu
1 / 0
Aktualności /

Ostrawa: Skrzyszowska liderką europejskich tabel, szybka Swoboda i rekord Wyderki

Ostrawa: Skrzyszowska liderką europejskich tabel, szybka Swoboda i rekord Wyderki

To było bardzo dobre popołudnie w wykonaniu polskich lekkoatletów startujących w zawodach Czech Indoor Gala (World Athletics Indoor Tour Gold) w Ostrawie. Pia Skrzyszowska uzyskała najlepszy czas w Europie w biegu na 60 metrów przez płotki, ponownie formą zaimponowała Ewa Swoboda, a Maciej Wyderka poprawił halowy rekord Polski U23 w biegu na 1500 metrów*. 

Skrzyszowska najpierw wygrała serię eliminacyjną uzyskując 7.88, a w finale była jeszcze szybsza. Wygrała z czasem 7.82, czyli najlepszym w Europie w sezonie 2024. To też trzeci najlepszy rezultat w karierze urodzonej w 2001 roku warszawianki.

Na 60 metrów ponownie świetnie pobiegła Ewa Swoboda. Rekordzistka Polski systematycznie powiększała przewagę nad rywalkami i wygrała z czasem 7.07.

W prowadzonym między innymi przez Adama Czerwińskiego biegu na 1500 metrów szósty na mecie zameldował się Maciej Wyderka. Uzyskał znakomity czas – 3:38.49. To nie tylko rekord Polski do lat 23 w hali, ale także trzeci najlepszy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki.

Trzecie miejsce w biegu na 800 metrów, z czasem 1:47.33, zajął Mateusz Borkowski. Wygrał Tshepiso Masalela – 1:46.41.

Po wielu miesiącach przerwy ponownie w szranki na dystansie 400 metrów stanęła Justyna Święty-Ersetic. Doświadczona Polka w drugiej połowie dystansu wyprzedziła kilka rywalek i finiszowała w serii B na trzecim miejscu z czasem 53.36. Najlepszy czas dnia uzyskała Lieke Klaver. Holenderka z wynikiem 50.54 została liderką światowych tabel.

W wygranym przez Rogera Steena konkursie kulomiotów siódme miejsce z rezultatem 20.05 zajął Michał Haratyk.

Pełne wyniki: Ostrawa

* wynik będzie podlegać procesowi ratyfikacji 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej