Menu
1 / 0
Aktualności /

Ogłoszono zasady kwalifikacji z World Athletics Relays na IO w Paryżu

Ogłoszono zasady kwalifikacji z World Athletics Relays na IO w Paryżu

Światowa centrala lekkoatletyczna opublikowała niedawno zasady awansu sztafet 4x100, 4x400 oraz 4x400 MIX z majowych World Athletics Relays na sierpniowe igrzyska w Paryżu.   

Kwalifikacje będą dwuetapowe. Awans do Paryża sztafeta może wywalczyć już pierwszego dnia zawodów. Wtedy do rywalizacji przystąpią 32 zespoły podzielone na cztery serie. Dwie najlepsze reprezentacje z każdego biegu wywalczą bezpośredni awans na igrzyska. Pozostałe 24 ekipy zostaną podzielone na trzy serie i o bilety do Francji powalczą w kolejnym dniu. Wówczas także po dwa najlepsze zespoły z każdej z trzech serii będą premiowane awansem na igrzyska. Podstawą do rozstawień w Paryżu będą wyniki z pierwszej rundy zawodów w Nassau. Polska wyśle na Bahamy komplet sztafet.

Naturalnym jest, że dla sprintu to priorytetowa impreza w pierwszej części sezonu. To kluczowe zawody, a zatem trzeba się do tego startu należycie przygotować. Nasza reprezentacja przed startem na Bahamach będzie miała zgrupowanie klimatyczne w Stanach Zjednoczonych, na Florydzie – mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA.

Szósta edycja World Athletics Relays odbędzie się w Nassau 4 i 5 maja.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej