1 / 2

HMP U18 i U20: 6.61 Marka Zakrzewskiego! Świetny rekord Polski juniorów na 60 metrów

HMP U18 i U20: 6.61 Marka Zakrzewskiego! Świetny rekord Polski juniorów na 60 metrów HMP U18 i U20: 6.61 Marka Zakrzewskiego! Świetny rekord Polski juniorów na 60 metrów

Marek Zakrzewski (AML Słupsk) w finale biegu na 60 metrów U20 podczas mistrzostw Polski we Wrocławiu czasem 6.61 poprawił halowy rekord kraju na tym dystansie i został jednocześnie liderem europejskich tabel.

Bieg na 60 metrów mężczyzn U20

Najpierw wyjątkową oprawę – nieznaną dotychczas na mistrzostwach Polski juniorów – miała prezentacja finału. W zaciemnionej hali światła skoncentrowano na ósemce bohaterów biegu. Później oni na bieżni dali z siebie wszystko, a zwyciężył bezkonkurencyjny od lat lider młodzieżowego sprintu Marek Zakrzewski. Na mecie zmierzono mu znakomity czas 6.61 – lepszy od dotychczasowego halowego rekordu Polski U20. To także piąty najlepszy rezultat w historii europejskiej lekkoatletyki juniorskiej.

To był świetny bieg. To było widać, ale nie spodziewałem się takiego wyniku – mówił na mecie Zakrzewski, który został liderem europejskich i współliderem światowych tabel sprintu na 60 metrów.

Drugie miejsce zajął Tomasz Bajraszewski (6.76), a trzecie Sebastian Libura (6.77).

Bieg na 60 metrów kobiet U20

Liderka polskich tabel, Oliwia Zimoląg, nie pozostawiła złudzeń, że jest w tym sezonie halowym bezkonkurencyjna. Wygrała z czasem 7.42. Druga na mecie była Jagoda Żukowska (7.48), a trzecia Inga Kanicka (7.56).

Bieg na 1500 metrów kobiet U20

Od startu mocne tempo nadała Zuzanna Wiernicka. Zawodniczka z Łodzi biegła równym tempem sukcesywnie powiększając przewagę nad rywalkami. Wygrała z czasem 4:22.70. Drugie miejsce zajęła Daria Domżalska (4:30.07), a brązowy medal wywalczyła Oliwia Kopeć – 4:34.44.

Bieg na 1500 metrów mężczyzn U20

Mistrzem Polski został rozstawiony w drugiej serii Błażej Wróblewski. Pobiegł mocno od startu kontrolując rywalizację i osiągnął najlepszy czas dnia – 4:00.93. Srebrny medal zdobył zwycięzca pierwszego biegu, czyli Wiktor Miłkowski (4:01.60). Brąz dla Kamila Cichowskiego (4:02.16), a bez medalu zmagania zakończył nadający przez większość dystansu tempo Wiktor Janduła.

Skok w dal kobiet U18

Lena Kanicka w ostatniej serii przypieczętowała wygraną uzyskując rezultat 5.85. Drugie miejsce zajęła Arina Stawska, która skoczyła 5.59. Brązowy medal dla Natalii Świątkowskiego – 5.51.

Skok o tyczce mężczyzn U20

Bezkonkurencyjny w konkursie tyczkarzy był Paweł Pośpiech, który triumfował zaliczając 4.70. Srebrne medale wywalczyli Filip Dudka i Nikodem Kruk – panowie pokonali poprzeczkę zawieszoną na 4.40.

Pchnięcie kulą kobiet U20

Pasjonujący pojedynek, pełny zwrotów akcji, stoczyły w KGHM Ślęza Arenie Anna Kicińska, Julia Michałowska i Aleksandra Torończak. W piątej kolejce Kicińska machnęła na odległość 13.98 ostatecznie przypieczętowując tym samym wygraną. Drugie miejsce zajęła Michałowska, która w najdalszym pchnięciu uzyskała 13.48. Brązowa medalistka, Aleksandra Torończak, pchnęła 12.86.

Pchnięcie kulą mężczyzn U20

Już w pierwszej rundzie pchnięć Karol Kijewski posłał kulę na odległość 17.97 i poprawiając rekord życiowy zapewnił sobie złoty medal. Drugi w konkursie był Tomasz Ośkiewicz (17.16), a trzeci Mateusz Chodakowski (16.36).

Siedmiobój U18 i U20

Liderem wieloboju juniorów jest po pierwszym dniu zmagań Hubert Trościanka. Ma na koncie 2999 punktów i wyprzedza Szymona Kosmowskiego (2917 pkt.). W rywalizacji U18 najlepiej spisuje się Kacper Góralczyk, który po pierwszym dniu zajmuje fotel lidera.

Pełne wyniki: Dolny Śląsk

Wrocław, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk