1 / 2

Wrocław: Magdalena Żelazna i Maher Ben Hlima mistrzami Polski w chodzie

Wrocław: Magdalena Żelazna i Maher Ben Hlima mistrzami Polski w chodzie Wrocław: Magdalena Żelazna i Maher Ben Hlima mistrzami Polski w chodzie

Magdalena Żelazna oraz Maher Ben Hlima zostali we Wrocławiu mistrzami Polski seniorów w halowym chodzie sportowym.

Mistrzynią Polski seniorek została Magdalena Żelazna, która debiutując w tej kategorii wiekowej uzyskała wartościowy rekord życiowy pokonując 3000 metrów w 13:12.40. Drugie miejsce zajęła doświadczona Agnieszka Ellward – 13:19.97. Brązowy medal wywalczyła Izabela Krzyżanowska – 13:59.24.

W rywalizacji mężczyzn  na 5000 metrów mocne tempo od startu nadał Maher Ben Hlima. Zawodnik RKS-u Łódź dublował kolejnych rywali i triumfował z rekordem życiowym 19:37.59. Drugie miejsce zajął Dawid Tomala – mistrz olimpijski z Tokio popisał się iście sprinterskim finiszem i srebro zdobył z czasem 20:14.03. Brąz dla Artura Brzozowskiego – 20:15.46.

Wrocław, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk