Menu
1 / 2
Aktualności /

Toruń: Paulina Ligarska i Paweł Wiesiołek liderami wielobojów

Toruń: Paulina Ligarska i Paweł Wiesiołek liderami wielobojów
Toruń: Paulina Ligarska i Paweł Wiesiołek liderami wielobojów Toruń: Paulina Ligarska i Paweł Wiesiołek liderami wielobojów

Liderami wielobojów po rozegraniu pierwszych konkurencji 68. lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski są Paweł Wiesiołek oraz Paulina Ligarska. W sobotnie przedpołudnie w Arenie Toruń rozegrano także biegi eliminacyjne na 400 i 800 metrów. 

Najlepiej w eliminacjach rywalizacji na 400 metrów spisała się liderka krajowych tabel Marika Popowicz-Drapała. Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy wygrała swoją serię osiągając czas 52.55. Najlepszy rezultat w sezonie uzyskała też zwyciężczyni kolejnego biegu, czyli Justyna Święty-Ersetic. Doświadczona biegaczka AZS-u-AWF-u Katowice pobiegła w eliminacjach 52.74. Stawkę jutrzejszego finału uzupełniają Kinga Gacka, Iga Baumgart-Witan, Alicja Wrona-Kutrzepa oraz Anna Maria Gryc. Wartym odnotowania jest jeszcze wynik Anastazji Kuś – juniorka młodsza olsztyńskiego AZS-u przebiegła 400 metrów w 54.15. To najlepszy w historii czas uzyskany przez zawodniczkę z kategorii U18.

W eliminacjach mężczyzn najszybszy był Maksymilian Szwed. Zawodnik łódzkiego AZS-u jako jedyny pokonał 400 metrów w czasie poniżej 47 sekund pewnie wygrywając swoją serię w czasie 46.84. Do finału awansowali jeszcze Mateusz Rzeźniczak, Jan Wawrzkowicz, Daniel Sołtysiak, Patryk Grzegorzewicz oraz Michał Wróbel. Bez awansu pozostali najszybsi w pierwszej serii eliminacyjnej Igor Bogaczyński oraz Patryk Dobek.

Najszybszą zawodniczka pierwszej rundy rywalizacji w biegu na 800 metrów była Anna Wielgosz. Zawodniczka Resovii Rzeszów pokonała cztery okrążenia Areny Toruń w 2:04.73. Do finału awansowały także Angelika Sarna, Agnieszka Dybka, Margarita Koczanowa, Sylwana Gajda, Magdalena Breza, Oliwia Sowa oraz Milena Korbut.

Najlepszy czas eliminacji biegu na 800 metrów panów uzyskał Mateusz Borkowski, który wygrał drugą serię z wynikiem 1:49.73. W pierwszej serii triumfował Patryk Sieradzki (1:50.61), a w trzeciej – niespełna dwie godziny po starcie na 400 metrów – wygrał Patryk Dobek (1:51.15). Skład finału uzupełniają Jakub Chmielarz, Bartosz Kitliński oraz Kacper Lewalski.

Po pierwszych konkurencjach rywalizacji wieloboistów na czele plasuje się Paweł Wiesiołek. Zawodnik Warszawianki w biegu na 60 metrów uzyskał czas 7.08, ale zajął drugą lokatę za młodziutkim Hubertem Trościanką, który zaimponował czasem 7.04. W skoku w dal Wiesiołek uzyskał 7.30, a następnie pchnął kulą 14.12 ulegając Horbowicz (15.49). Bardzo dobrze podopieczny Michała Modelskiego spisał się w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na 2.02. Po pierwszej części rywalizacji Wiesiołek zgromadził 3298 pkt.

W rywalizacji kobiet Paulina Ligarska wygrała bieg na 60 metrów przez płotki z rekordem życiowym 8.51. Skok wzwyż wygrała Sophia Mulder (1.77), a Julia Słocka i Paulina Ligarska solidarnie zaliczyły 1.74. Dzięki dobremu startowali w pchnięciu kulą – 14.45 – Paulina Ligarska jest liderką pięcioboju. Zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego po trzech konkurencjach ma na koncie wartościowe 2742 pkt.

Początek popołudniowej sesji o 17:15. Transmisja po 18:00 w TVP Sport.

Pełne wyniki: Toruń

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej