Menu
1 / 0
Aktualności /

Leiria: niezłe rzuty Zabawskiej i Mrzygłóda w II dniu pucharu Europy

Leiria: niezłe rzuty Zabawskiej i Mrzygłóda w II dniu pucharu Europy

Niezłe rzuty dyskobolki Darii Zabawskiej oraz oszczepnika Cypriana Mrzygłóda to najlepsze osiągnięcia polskich miotaczy startujących w drugim dniu rozgrywanego w Leirii pucharu Europy w rzutach.  

Polska dyskobolka w trzeciej serii rzutów uzyskała wynik 60.63. To jej siódmy wynik w karierze i najlepszy uzyskany na tak wczesnym etapie sezonu. Zabawska zajęła siódmą lokatę. Konkurs wygrała Irina Rodrigues, która wynikiem 66.60 poprawiła rekord Portugalii i została liderką światowych tabel. Startująca w grupie B Weronika Muszyńska miała jedną mierzoną próbę na 53.87.

Cyprian Mrzygłód we wszystkich próbach konkursu oszczepników przekraczał 75 metrów, a w najdalszej osiągnął 79.02. To pozwoliło mu zająć piąte miejsce. Najlepszy w konkursie rzutu oszczepem mężczyzn był Artur Felfner (81.89). Z rywalizacji wycofał się – z powodu drobnego urazu kostki – Marcin Krukowski. Startujący w kategorii U23 Eryk Kołodziejczak zajął odległe miejsce z wynikiem 66.24.

W rywalizacji młociarek ósmy wynik uzyskała Aleksandra Śmiech (67.12), a dziesiąty Ewa Różańska (66.72). Wśród zawodniczek z kategorii U23 dziewiąta była Aleksandra Nowaczewska (62.82).

Szymon Mazur zajął jedenaste miejsce wśród kulomiotów pchając 18.58. Na trzynastym miejscu rywalizację wśród zawodników z kategorii U23 zakończył Mateusz Helman (16.21).

Dyskobol Wojciech Lewkowicz uzyskując wynik 48.65 zajął 13. miejsce w konkursie U23.

Przez kolejne trzy lata puchar Europy odbywać się będzie w Nikozji, na Cyprze.

Pełne wyniki: Leiria

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjny): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej