Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN Memoriał Kusocińskiego 18 maja na Stadionie Śląskim. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży

ORLEN Memoriał Kusocińskiego 18 maja na Stadionie Śląskim. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży

Lekkoatletyczna wiosna rozpocznie się w Polsce 18 maja podczas jubileuszowego 70. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. – To będzie pierwszy ważny sprawdzian naszych lekkoatletów w kraju w sezonie olimpijskim, zatem emocji nie zabraknie – mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i szef misji olimpijskiej na Paryż Tomasz Majewski.

Zaliczany do cyklu World Athletics Continental Tour Silver jubileuszowy 70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego będzie pierwszym międzynarodowym mityngiem lekkoatletycznym o tak wysokiej randze rozgrywanym w Polsce w sezonie 2024. Kibice będą mogli śledzić występy gwiazd między innymi w zawsze emocjonujących konkurencjach biegowych ze sprintami na 100 i 400 metrów na czele. W tym roku planowane są też skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut młotem i rzut oszczepem.

W tym roku memoriał będzie swoistym międzynarodowym otwarciem sezonu lekkoatletycznego w Polsce. Sezonu niezwykle ważnego bo wielkimi krokami zbliżamy się do startu olimpijskiego. To jest gwarantem znakomitego poziomu sportowego 70. ORLEN Memoriału Kusocińskiego. Zaprosimy gwiazdy światowego formatu, będą lubiani polscy lekkoatleci tacy jak Piotr Lisek czy Paweł Fajdek. Szykują się świetne zawody, a zatem warto już dziś kupić bilety, które dostępne są w atrakcyjnych cenach – mówi współodpowiedzialny za organizację mityngu wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski. Tytularnym sponsorem wydarzenia jest Grupa ORLEN.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z najstarszych nieprzerwanie rozgrywanych mityngów lekkoatletycznych na świecie. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w 1954 roku w Warszawie, a jedną z inicjatorek ich zorganizowania była brązowa medalistka olimpijska z Berlina oszczepniczka Maria Kwaśniewska. Przez siedem dekad na mityngu pobito dziesiątki rekordów świata, Europy oraz Polski, a na starcie pojawiały się zawsze największe gwiazdy lekkoatletyki.

Patron mityngu – Janusz Kusociński – to mistrz olimpijski z 1932 roku w biegu na 10 000 metrów. Był jednym z największych sportowców przedwojennej Polski. Jako patriota włączył się w obronę kraju we wrześniu 1939 roku. Więzień Pawiaka, w 1940 roku został zamordowany przez hitlerowców w Palmirach pod Warszawą.

Początek zawodów na Stadionie Śląskim 18 maja po godzinie 16:00. Bilety na 70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego są już do nabycia w kanałach sprzedażowych ebilet.pl.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej