Menu
1 / 0
Aktualności /

Walencja gospodarzem halowych mistrzostw Europy w roku 2027

Walencja gospodarzem halowych mistrzostw Europy w roku 2027

Walencja została wybrana gospodarzem 39. edycji halowych mistrzostw Europy, która ma odbyć się w pierwszy weekend marca 2027 roku.

Halowy czempionat Starego Kontynentu wróci do malowniczego miasta położonego na wybrzeżu Morza Śródziemnego po blisko trzech dekadach przerwy. Poprzednio impreza tej rangi odbyła się tam w 1998 roku. Polska zdobyła wówczas sześć medali, a po te z najcenniejszego kruszcu sięgnęli skoczek wzwyż Artur Partyka oraz wieloboiści Urszula Włodarczyk i Sebastian Chmara. Dziesięć lat później podczas halowych mistrzostw świata w Walencji brązowy medal zdobył kulomiot Tomasz Majewski, a na trzecim stopniu podium stanęła także Monika Pyrek.

39. Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 4-7 marca 2027 roku. Najbliższa edycja europejskiego czempionatu pod dachem zaplanowana jest na marzec 2025 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie holenderskie Apeldoorn. Imprezy z 2025 i 2027 roku łączy miejsce rozgrywania – obie odbędą się w arenach, w których bieżnia lekkoatletyczna wkomponowana jest w kolarski welodrom.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne, HMŚ 2008): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej