Menu
1 / 0
Aktualności /

6. Memoriał Ireny Szewińskiej pełen gwiazd. Wśród nich wielka polska nadzieja na medal w Paryżu

6. Memoriał Ireny Szewińskiej pełen gwiazd. Wśród nich wielka polska nadzieja na medal w Paryżu

Natalia Kaczmarek, najszybsza polska biegaczka na dystansie 400 metrów, będzie jedną z gwiazd 6. Memoriału Ireny Szewińskiej, który w czerwcu odbędzie się w Bydgoszczy. – Chcemy, by tradycyjnie memoriał stał na bardzo wysokim poziomie i na pewno zobaczymy na naszym stadionie wiele znakomitych postaci światowej lekkiej atletyki – mówi dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński. Kolejny raz bydgoski mityng ma kategorię World Athletics Continental Tour Gold!

Impreza na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się 20 czerwca. Pierwotnie mityng planowany był na 21 czerwca, ale po losowaniu turnieju finałowego piłkarskie Euro, gdy okazało się, że tego dnia swój mecz rozgrywać będą reprezentanci Polski, postanowiono przyspieszyć Memoriał Ireny Szewińskiej o jeden dzień. – Nie chcemy, by kibice, którzy kochają lekką atletykę i piłkę nożną musieli wybierać. Teraz będą mogli jednego dnia zobaczyć czołowych lekkoatletów świata, a dzień później kibicować biało-czerwonym piłkarzom – wyjaśnia Wolsztyński.

W Bydgoszczy kibice tradycyjnie zobaczą zawodników startujących w dwunastu konkurencjach – kobiety będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz 100 i 400 przez płotki, natomiast w rywalizacji mężczyzn zaplanowano biegi na 800 i 1500 metrów, biegi na 110 i 400 metrów przez płotki, a także skok o tyczce, pchnięcie kulą i rzut młotem.

Bez wątpienia jedną z największych – o ile nie największą – gwiazd Memoriału Ireny Szewińskiej będzie Natalia Kaczmarek, najszybsza Polka na dystansie 400 metrów. Kaczmarek w minionym sezonie została wicemistrzynią świata, a ten rok rozpoczęła od pobicia nieoficjalnego rekordu Polski na 300 metrów, który od 1975 roku należał do Ireny Szewińskiej. Polka w tym roku starty w prestiżowym diamentowym cyklu rozpoczęła od drugiego miejsca uzyskanego z czasem 50,29 w chińskim Xiamen. Dla niej to najlepsze otwarcie sezonu w życiu.

– Bardzo się cieszę, że będę miała okazję wystartować w tegorocznym Memoriale Ireny Szewińskiej. Impreza w Bydgoszczy na pewno będzie bardzo ważnym startem w kontekście przygotowań do głównej imprezy w tym sezonie, czyli igrzysk olimpijskich w Paryżu. To będzie przecież jeden z ostatnich startów przed igrzyskami – mówi Kaczmarek.

Już teraz wiadomo, że w Bydgoszczy pojawi się też całe grono znakomitych polskich zawodników, choćby skoczek o tyczce Piotr Lisek, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Wydarzeniem będzie powrót do startów po krótkim urlopie macierzyńskim Adrianny Sułek-Schubert. Czołowa wieloboistka świata w Memoriale Ireny Szewińskiej wystartuje w biegu na 100 metrów przez płotki.

– Jedno jest pewne, w czerwcu znów Bydgoszcz będzie stolicą polskiej lekkiej atletyki, bo przecież pod koniec tego miesiąca będziemy organizować także jubileuszowe, czyli setne PZLA Mistrzostwa Polski – cieszy się Wolsztyński. Organizację Memoriału Ireny Szewińskiej wspierają miasto Bydgoszcz, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Towarzystwo Ubezpieczeń InterRisk. Bilety na ten niezwykle interesująco zapowiadający się mityng można kupować na platformie ebilet.pl.

Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 20 czerwca. Mityng ma kategorię World Athletics Continental Tour Gold, podobnie jak jedenaście innych mityngów, które odbędą się na pięciu kontynentach – za nami już pierwsze imprezy w Australii, Botswanie i Kenii, a kolejne mityngi tej kategorii odbędą się Stanach Zjednoczonych (Los Angeles, 18 maja), Japonii (19 maja), Czechach (28 maja), ponownie w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, 9 czerwca), Finlandii (18 czerwca), Holandii (7 lipca), Węgrzech (9 lipca) i Chorwacji (8 sierpnia).

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej