1 / 0

Dobry start Anety Konieczek w Des Moines

Dobry występ w zaliczanym do cyklu World Athletics Continental Tour Silver mityngu Drake Relays w Des Moines (w stanie Iowa) zanotowała w sobotę Aneta Konieczek, która zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami.

Polka uzyskała czas 9:38.52, zajęła w biegu trzecie miejsce i uzyskała wartościowe punkty do rankingu olimpijskiego. Dla zawodniczki Nadodrza Powodowo sobotni rezultat jest szóstym wynikiem w karierze. Najlepsza w Des Moines była Annie Rodenfels – 9:31.03. Start biegu z udziałem Polki był opóźniony o kilkanaście godzin ze względu na warunki pogodowe. Nad największe miasto stanu Iowa nadciągało tornado, które uniemożliwiło przeprowadzenie zawodów zgodnie ze wcześniejszym harmonogramem.

W biegu na 1500 metrów piąte miejsce, także dające wartościowe punkty do rankingu olimpijskiego, z czasem 4:10.71 zajęła Klaudia Kazimierska. Wygrała Anna Camp Bennett (4:07.82).

Także w sobotę w USA startowała Zofia Dudek. Biegaczka Polonii Warszawa pojawiła się na zawodach w Stanford w Kalifornii. W serii B biegu na 5000 metrów zajęła czwarte miejsce z czasem 16:13.62.

Pełne wyniki: Des Moines

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk