1 / 2

Warszawa: Brzozowski i Zdziebło najlepsi w mistrzostwach Polski w chodzie na 20 km

Warszawa: Brzozowski i Zdziebło najlepsi w mistrzostwach Polski w chodzie na 20 km Warszawa: Brzozowski i Zdziebło najlepsi w mistrzostwach Polski w chodzie na 20 km

Artur Brzozowski i Katarzyna Zdziebło wywalczyli w gorące niedzielne przedpołudnie złote medale mistrzostw Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 kilometrów. Zawody rozegrano na pętli poprowadzonej wokół Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie podczas mityngu Korzeniowski Race Walking Cup.

Mistrzostwa Polski rozegrano przy okazji międzynarodowego mityngu zaliczanego do cyklu World Athletics Race Walking Tour Gold. W nim dominowali zawodnicy z Chin – wygrali medalistka olimpijska Liu Hong, która czasem 1:27:33 ustanowiła rekord Polski all-comers oraz jej rodak Haifeng Qian (1:19:05). Wśród biało-czerwonych długo na pierwszym miejscu szedł Maher Ben Hlima. Zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego nie uniknął jednak ostrzeżeń od sędziów i zaliczył dwuminutowy postój w strefie kar. To wykluczyło go z walki o minimum olimpijskie. Po powrocie na trasę Ben Hlima był trzeci z Polaków. Na dystansie wyprzedził Jakuba Jelonka, ale nie dogonił już Artura Brzozowskiego. Ten urodzony w 1985 roku chodziarski weteran zdobył piąty w karierze tytuł mistrza kraju i finiszował z wartościowym czasem 1:21:46. Drugi był Ben Hlima, który na mecie zameldował się z rezultatem 1:23:28. Brązowy medal zdobył Jakub Jelonek – 1:25:28.

Wśród kobiet blisko czołówki trzymała się Katarzyna Zdziebło i to ona z czasem 1:31:17 została mistrzynią kraju. Niestety z rywalizacji w pierwszej części dystansu wycofała się Olga Chojecka, która zmagała się z lekkim urazem. W tej sytuacji na drugiej pozycji mistrzostwa Polski zakończyła Agnieszka Ellward (1:42:57), a brąz zdobyła siostra zwyciężczyni – Anna Zdziebło (1:43:53).

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk