Menu
1 / 0
Aktualności /

DL w Dosze: świetne otwarcie sezonu Pii Skrzyszowskiej

DL w Dosze: świetne otwarcie sezonu Pii Skrzyszowskiej

Świetny pierwszy start w sezonie olimpijskim Pii Skrzyszowskiej. Polka zajęła trzecie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Dosze uzyskując w biegu na 100 metrów przez płotki czas 12.53.

Reprezentantka Polski na mecie zameldowała się za Szwajcarką Ditaji Kambundji (12.49) oraz Amerykanką Toneą Marshall (12.51) i tuż przed Amber Hughes (12.54). Nasza zawodniczka uzyskując rezultat 12.53 wyrównała swój drugi najlepszy wynik w karierze. Skrzyszowska została w Dosze wiceliderką europejskich tabel (za zwyciężczynią biegu). Przed warszawianką teraz kolejny etap treningów i start pod koniec maja w mityngu Zlatá Tretra w Ostrawie. Celem Skrzyszowskiej w pierwszej części sezonu jest walka o obronę tytułu mistrzyni Europy. W Rzymie rywalizację w biegu na 100 metrów przez płotki zaplanowano na 7 i 8 czerwca.

Piątkowa impreza w stolicy Kataru była trzecim przystankiem tegorocznego diamentowego cyklu, a kolejny zaplanowano na 19 maja w Maroku. Polska odsłona ligi – 15. Memoriał Kamili Skolimowskiej – zaplanowana jest na 25 sierpnia.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej