1 / 0

Karlsruhe: rekord Polski U23 Olimpii Brezy w biegu na 5000 metrów

Olimpia Breza poprawiła podczas zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger mityngu w Karlsruhe rekord Polski do lat 23* w biegu na 5000 metrów osiągając czas 15:28.13.

Będąca w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie Breza zajęła w Niemczech siódme miejsce. Czasem 15:28.13 o blisko 5 sekund poprawiła należący od roku do Zofii Dudek młodzieżowy rekord Polski na dystansie 5000 metrów. Sobotni czas plasuje zawodniczkę z Kościerzyny na siódmym miejscu w polskich tabelach historycznych. Bieg w Karlsruhe wygrała Hanna Klein (15:13.59).

W biegu na 1500 metrów Filip Ostrowski, który przed rokiem w Karlsruhe z dobrej strony zaprezentował się na dystansie 800 metrów, zajął dwunaste miejsce. Na mecie uzyskał czas 3:38.51, drugi w karierze.

Ósma w mocniejszej serii biegu na 800 metrów z wynikiem 2:03.48 (dziesiąty czas dnia) była Margarita Koczanowa.

Pełne wyniki: Karlsruhe