Menu
1 / 0
Aktualności /

Albert Komański wygrywa bieg na 200 metrów w Grecji

Albert Komański wygrywa bieg na 200 metrów w Grecji

Ze zmiennym szczęściem startowali biało-czerwoni lekkoatleci podczas środowych mityngów w Grecji – w Vari oraz Atenach. Jedyne polskie zwycięstwo odniósł w nich sprinter Resovii Rzeszów Albert Komański.

W sprincie na 100 metrów czwarte miejsce i cenne punkty w rankingu światowym wywalczyła Magdalena Stefanowicz. Polka uzyskała czas 11.33. Na tym samym dystansie Przemysław Słowikowski z wynikiem 10.68 został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Zwycięstwo na dystansie 200 metrów świętował Albert Komański. Rzeszowianin uzyskał najlepszy czas wśród startujących – 21.04. Czwarty wynik dnia był dziełem Przemysława Słowikowskiego (21.11 w trzeciej serii). Na dalszej pozycji zmagania zakończył Marek Zakrzewski – nasz utalentowany junior uzyskał czas 21.72. Martyna Kotwiła przebiegła 200 metrów w 23.67 i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.   

Tymczasem w Atenach rozegrano 14. edycję mityngu Filathlitikos Kallitheas (World Athletics Continental Tour Bronze). W skoku w dal wystartowała Nikola Horowska. W wietrznym konkursie podopieczna Tomasza Saski miała tylko dwie mierzone próby i zakończyła zmagania na piątym miejscu z wynikiem 6.23. Wygrała Włoszka Larissa Iapichino (6.65).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej