1 / 0

Zwycięstwo Wojciecha Nowickiego w Montreuil

Wojciech Nowicki rzucając młotem na odległość 79.54 zwyciężył w czwartkowym mityngu cyklu World Athletics Continental Tour Bronze we francuskim mieście Montreuil.

Polski mistrz olimpijski zwycięstwo zapewnił sobie już w pierwszej serii. Konkurs rozpoczął od próby na 79.54, która dała mu ostateczny triumf. W kolejnych rzutach osiągał jednak równie wartościowe wyniki w tym dwukrotnie 78.95. Drugie miejsce w zmaganiach zajął Paweł Fajdek – mistrz świata rzucił 75.74, a kolejny start czeka go w sobotę podczas 70. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

W rzucie dyskiem siódme miejsce z wynikiem 56.56 zajęła Daria Zabawską. Taką samą lokatę wywalczyła Marika Majewska, która dystans 100 metrów przez płotki pokonała w 13.39. Adrianna Topolnicka zajęła 11. miejsce w biegu na 800 metrów (2:05.75).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk