1 / 0

Iwona Krupa laureatką Konkursu PKOl „Trenerka Roku 2023"

Iwona Krupa została laureatką kolejnej edycji konkursu Komisji Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Trenerka Roku”. Specjalne wyróżnienie otrzymał również Marek Rożej.

Trenerka Ewy Swobody została wyróżniona za sukcesy jakie wspólnie ze swoją podopieczną odniosła w roku 2023. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie zawodniczka trenerki Krupy została halową wicemistrzynią Europy w biegu na 60 metrów oraz była finalistką mistrzostw świata w Budapeszcie w prestiżowym sprincie na dystansie 100 metrów. Nagrodę główną otrzymała również Beata Pożarowszczyk-Kuczko, trenerka medalistów światowych imprez w parapływaniu.

Komisja Sportu Kobiet, której inicjatorkami były największa polska sportsmenka Irena Szewińska oraz brązowa medalistka olimpijska z Berlina w rzucie oszczepem Maria Kwaśniewska, nagrodziła także trenera Marka Rożeja. Szkoleniowiec Natalii Kaczmarek czy Joanny Linkiewicz został uhonorowany za całokształt osiągnięć szkoleniowych w pracy z kobietami.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk