1 / 0

Marsylia: Filip Ostrowski z minimum na ME w Rzymie w biegu na 1500 metrów

W Marsylii, gdzie w środę rozegrano mityng cyklu World Athletics Continental Tour Silver, Filip Ostrowski (KKL Rodło Kwidzyn) uzyskał w biegu na 1500 metrów czas 3:35.73 i poprawiając rekord życiowy wypełnił minimum na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie.

Podopieczny Stanisława Jaszczaka zajął we Francji czwarte miejsce. Ze zwycięzcą Maëlem Gouyette przegrał jednak zaledwie o nieco ponad sekundę. Polak uzyskał czas 3:35.73, zwycięzca 3:34.46. Dla Ostrowskiego środowy wynik to przepustka na mistrzostwa Europy w Rzymie oraz solidny zastrzyk punktów do rankingu olimpijskiego. Dwunasty w tym biegu był Michał Rozmys (3:44.58).

Piąte miejsce w biegu na 400 metrów zajęła Justyna Święty-Ersetic. Polka uzyskała czas 53.09, a wygrała Gabby Scott – 52.07. Na ósmym miejscu finiszowała w rywalizacji na 800 metrów Adrianna Topolnicka (2:02.56). Ten bieg wygrała Charlotte Pizzo – 2:01.07. Dystans 1500 metrów w 4:08.93 pokonała Eliza Megger – zajęła dziesiąte miejsce, a wygrała Ludovica Cavalli (4:04.05).

Pełne wyniki: Marsylia

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk