1 / 0

Tomblaine: Aleksandra Płocińska z minimum na Rzym!

Podczas mającego srebrną rangę w cyklu Continental Tour mityngu Stanislas w Tomblaine Aleksandra Płocińska wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w biegu na 1500 metrów. Drugie miejsca wywalczyli we Francji młociarz Wojciech Nowicki oraz płotkarz Damian Czykier.

Zawodniczka Kondycji Piaseczno zajęła we Francji trzecie miejsce. Na mecie zameldowała się z czasem 4:04.04 i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy. Polka zyskała też punkty do rankingu olimpijskiego oraz przesunęła się na dwunaste miejsce w polskich tabelach historycznych. Szósta na mecie pojawiła się Martyna Galant (4:06.68), a wygrała z czasem 4:02.05 Agath Guillemot.

W rzucie młotem Wojciech Nowicki po próbie na 76.31 zajął drugie miejsce, a Paweł Fajdek posyłając w szóstej serii sprzęt na 75.08 uplasował się na czwartym miejscu. Dość nieoczekiwanie konkurs wygrał reprezentant gospodarzy. Francuz Yann Chaussinand zwyciężył z niezłym rekordem życiowym 79.88.

Damian Czykier w biegu na 110 metrów przez płotki uległ jedynie świetnie dysponowanemu Włochowi Simonelliemu. Polak uzyskał czas 13.38 i zajął drugie miejsce. Zwycięzca czasem 13.21 poprawił rekord Italii.

Na szóstym miejscu bieg na 100 metrów przez płotki zakończyła Klaudia Siciarz. Polka uzyskała czas 13.44, a wygrała Sarah Lavin – 12.92.

Bohater zeszłotygodniowego ORLEN Memoriału Kusocińskiego Filip Rak zajął we Francji ósme miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 1:45.67. Zwyciężył Gabriel Tual (1:44.43).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Łukasz Szeląg