1 / 0

Annecy: srebny medal polskiej drużyny w ME off-road

Historyczny sukces odnieśli polscy biegacze off-road podczas weekendowych mistrzostw Europy w Annecy. Drużyna w składzie Rafał Matuszczak, Dawid Malina, Marcel Fabian i Miłosz Szcześniewski zdobyła srebrny medal w biegu trail race na dystansie 58 kilometrów.

W imprezie, która odbyła się we Francji wystartowała ponad 10-osobowa reprezentacja Polski. Najwięcej powodów do radości polscy kibice mieli w sobotę. Na wymagającej trasie, pełnej mokrych skał i wystających kamieni oraz z sekcjami z łańcuchami o srebrny medal postarała się drużyna Polaków. W jej składzie najlepiej spisał się piąty na mecie Rafał Matuszczak (5:11:56). Kilka minut po nim, jako szósty zawodnik w stawce, finiszował Dawid Malina (5:18:12). Siedemnaste miejsce zajął Marcel Fabian (5:29:25), a 22. Miłosz Szcześniewski (5:32:37). Biało-czerwoni ulegli tylko gospodarzom zawodów. Brązowe medale zdobyli Czesi.

Pełne wyniki: Annecy

Maciej Jałoszyński / foto: Andrzej Orłowski