1 / 0

Triumf polskich juniorek w meczu międzypaństwowym w Brnie

Polskie juniorki triumfowały, a panowie zajęli drugie miejsce w rozegranym w sobotę w Brnie na Morawach meczu międzypaństwowym U20 przeciwko Czechom, Słowakom, Węgrom i Chorwatom.

Polki zdobyły w całodniowych zawodach 298 punktów i o cztery wyprzedziły rówieśniczki z Czech. Wśród mężczyzn zwyciężyli gospodarze zdobywając 302 punkty. Polacy zajęli drugie miejsce z dorobkiem 268 punktów.

Dobre starty biało-czerwonych otworzyła Julia Adamczyk, która skacząc w piątej serii 6.45 nie tylko ustanowiła wartościowy rekord życiowy, ale też wypełniła minimum na mistrzostwa świata juniorów w Limie. Później o wskaźnik na czempionat w Peru wskaźnik uzyskała Dominika Duraj, która pokonała 400 metrów w wartościowym czasie 53.50. Minimum osiągnęła też najszybsza w drugiej serii Wiktoria Gajosz, która wyśrubowała w Brnie rekord życiowy czasem 53.13. Na krótszym dystansie, 200 metrów, wskaźnik na Limę wywalczyła Inga Kanicka (23.62). W Brnie zaimponowała także Wiktoria Gadajska. 18-letnia zawodniczka zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki, a wynikiem 13.29 nie tylko poprawiła rekord życiowy, ale też uzyskała minimum na mistrzostwa świata i przesunęła na trzecie miejsce w europejskich tabelach sezonu 2024.