1 / 0

Aneta Konieczek druga w Székesfehérvár

Podczas wtorkowego mityngu World Athletics Continental Tour Gold w węgierskim Székesfehérvár drugie miejsce w biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami zajęła Aneta Konieczek.

W rozegranym przy wysokiej temperaturze, niesprzyjającej uzyskiwaniu wartościowych wyników, biegu na 3000 metrów z przeszkodami Aneta Konieczek (Nadodrze Powodowo) zajęła drugie miejsce minimalnie przegrywając z Amerykanką Aimee Pratt Logan Jolly. Polka uzyskała czas 9:30.48, czyli drugi najlepszy w karierze. Zwyciężczyni na mecie zameldowała się z wynikiem 9:29.75.

Interesująco przebiegał w Székesfehérvár konkurs rzutu młotem. W czwartej serii Wojciech Nowicki posłał młot na 79.36, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce. Kolejny dobry start zanotował mistrz globu Katzberg. Kanadyjczyk rzucił na Węgrzech aż 81.87 i wyprzedził coraz lepiej spisującego się Ukraińca Mychajło Kochana – dziś 80.50. Piąty w tym konkursie był Paweł Fajdek – 76.60.

Pełne wyniki: Székesfehérvár

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk