1 / 2

Paryż: pewny awans Natalii Kaczmarek do półfinału biegu na 400 metrów

Paryż: pewny awans Natalii Kaczmarek do półfinału biegu na 400 metrów Paryż: pewny awans Natalii Kaczmarek do półfinału biegu na 400 metrów

Po spokojnym biegu Natalia Kaczmarek wywalczyła w poniedziałkowe południe kwalifikację do olimpijskiego półfinału w biegu na 400 metrów. Reprezentantka Polski wygrała swoją serię z czasem 49.98, którym dodatkowo wypełniła minimum na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Tokio.

W znakomitym stylu do półfinału awansowała Natalia Kaczmarek. Rekordzistka Polski pobiegła pewnie, spokojnie i kontrolując sytuację na bieżni. Wygrała z wartościowym czasem 49.98 i zameldowała się w zaplanowanym na środowy wieczór biegu półfinałowym. Warto dodać, że Polka uzyskując na mecie czas 49.98 zapewniła sobie też prawo udziału w mistrzostwach świata w Tokio. Zawody w stolicy Japonii, na olimpijskim stadionie z 2021 roku, odbędą się we wrześniu przyszłego roku.

Solidnie pobiegła w Paryżu Justyna Święty-Ersetic. Finiszowała z czasem 50.95, czyli najlepszym czasem od dwóch sezonów. Czwarte miejsce w drugiej serii eliminacyjnej daje naszej reprezentantce prawo startu w repasażach.

Dobrze w repasażowym biegu na 200 metrów spisała się Krystsina Tsimanouskaya. Zajęła w swojej serii drugie miejsce z czasem 23.01. Przepisy były jednak bezlitosne – bezpośredni awans do półfinału dawało tylko zwycięstwo. Czwarta w drugim biegu repasażowym była Martyna Kotwiła, która uzyskała na mecie czas 23.50.

W repasażu biegu na 200 metrów wystartuje Albert Komański, który po uzyskaniu czasu 20.77 zajął ósme miejsce w swym biegu eliminacyjnym.