1 / 3

Paryż: Maria Andrejczyk ósma w finale rzutu oszczepem

Paryż: Maria Andrejczyk ósma w finale rzutu oszczepem Paryż: Maria Andrejczyk ósma w finale rzutu oszczepem Paryż: Maria Andrejczyk ósma w finale rzutu oszczepem

W olimpijskim finale rzutu oszczepem Maria Andrejczyk zajęła ósme miejsce. Na dziesiątej lokacie metę biegu na 1500 metrów minęła Klaudia Kazimierska.

Po wygraniu – trzeci raz z rzędu – olimpijskich eliminacji Maria Andrejczyk była stawiana w gronie faworytek finałowej potyczki oszczepniczek. Polka, która w tym sezonie regularnie rzucała ponad 60 metrów w minioną środę na Stade de France uzyskała 65.52. To był wtedy piąty wynik w tegorocznych tabelach. W olimpijskim finale zawodniczka Hańczy Suwałki pierwszą próbą na 62.44 pokazała, że jest gotowa na dalekie rzucanie także w sobotni wieczór. Niestety reprezentantka Polski nie poprawiła już swojej odległości, a rozrzucały się rywalki. Mistrzynią olimpijską została Japonka Haruka Kitaguchi, która uzyskując 65.80 przesunęła się przed naszą zawodniczkę także w tabelach światowych. Podopieczna Cezarego Wojny zakończyła swój trzeci olimpijski finał w karierze na ósmym miejscu.

Mocno ze startu biegu na 1500 metrów ruszyła Klaudia Kazimierska. Włocławianka dzielnie walczyła w olimpijskim finale, ale musiała uznać wyższość rywalek. W bardzo szybkim biegu finiszowała dziesiąta z rekordem życiowym 4:00.12.

Przed ostatnim dniem zmagań lekkoatletycznych na Igrzyskach XXXIII Olimpiady – jutro w Paryżu odbędzie się maraton kobiet – reprezentacja Polski ma jeden brązowy medal. Wywalczyła go w piątkowy wieczór Natalia Kaczmarek.

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk