1 / 0

Królik i Mrzygłód na trzecich lokatach podczas ISTAF Berlin

Kinga Królik w biegu na 2000 metrów z przeszkodami oraz Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem zajęli trzecie miejsca podczas niedzielnego mityngu ISTAF (World Athletics Continental Tour Silver) na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Zawodniczka Azymutu Pabianice po wartościowym występie w piątkowym mityngu Golden Gala na Stadio Olimpico w Rzymie ponownie zaprezentowała się z dobrej strony. Na niebieskiej bieżni berlińskiego stadionu uzyskała w niedzielę czas 6:09.62, czyli drugi w karierze na dystansie 2000 metrów z przeszkodami. Na mecie była trzecia. Wygrała Gesa Felicitas Krause – 6:00.81.

W konkursie oszczepników Cyprian Mrzygłód dopiero w szóstej serii uzyskał „osiemdziesiątkę”. Próba na 80.15 dała mu trzecie miejsce. Tuż za Mrzygłodem uplasował się z drugi z Polaków – Dawid Wegner w ostatnim rzucie machnął 79.65 i był czwarty. Konkurs wygrał faworyt gospodarzy Julian Weber – 88.64.

Pełne wyniki: Berlin

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk