1 / 0

Skrzyszowska czwarta w eksperymentalnych zawodach w Szwajcarii

W rozegranym w niedzielę eksperymentalnym mityngu w Szwajcarii czwarte miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki zajęła Pia Skrzyszowska.

Organizacją imprezy, mającej w wybranych konkurencjach rangę World Athletics Continental Tour Silver, zajęli się świetna przed laty szwajcarska zawodniczka i członkini komisji zawodniczej European Athletics Lea Sprunger oraz szkoleniowiec Laurent Meuwly. W ramach eksperymentu w biegach nie badano reakcji startowej, czyli de facto wykluczono falstarty. Zmiany dotknęły też konkurencie skokowe (np. mierzone przewyższenie) oraz biegowe, a całe zawody skumulowano do 60 minut. Na starcie rozgrywanych we Fryburgu stanęły dwie Polki – Pia Skrzyszowska oraz Angelika Sarna. Nasza reprezentacyjna płotkarka zajęła na swoim koronnym dystansie czwarte miejsce. Uzyskała czas 12.98. Wygrała Nadine Visser – 12.67. W biegu na 800 metrów – punktowanym do rankingu World Athletics – piąta z wynikiem 2:00.83 była Angelika Sarna. Wygrała Audrey Werro – 1:58.79.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk